İnternet Şubesi
donemselfaiz
Dönemsel Faiz Ödemeli Mevduat Hesabı
Vadesi en az 1 yıl en çok 5 yıl vadeli olmak koşulu ile ilk hesap açılış anında faiz ödeme dönem sayısını (1,3,6 ayda bir ödemeli) ve faiz şeklini (Sabit/Değişken Faiz) belirleyebileceğiniz TL, USD ve EURO cinsi vadeli mevduat hesabıdır.

Sabit Faizli Dönemsel Ödemeli Mevduat
Sabit Faizli Dönemsel Ödemeli Vadeli Mevduat hesabı ile faiz kazancınızı uzun vadede sabitler, hesap açtırdığınızda belirlenen faiz oranı vade sonuna kadar değişmez, bu süre içinde olası faiz düşüşlerinden etkilenmezsiniz. Faiz geliriniz ilk günden itibaren belli olduğundan bir yıllık harcama ve yatırım planınızı yapabilirsiniz. Faiz gelirlerinizi istediğiniz bir hesaba yönlendirebilir, otomatik ve düzenli ödemelerinizi faiz gelirinizi kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

Değişken Faizli Dönemsel Ödemeli Mevduat

Değişken Faizli Dönemsel Ödemeli Vadeli Mevduat hesabı ile birikiminizi uzun vadede, piyasa koşullarına göre değişen faiz oranları ile değerlendirirsiniz. Her faiz ödeme döneminde (tercihinize göre ayda bir, 3 ayda bir ya da 6 ayda bir) faiz oranınız güncellenir. 

Örneğin; 10.000 TL ile Değişken Faizli Dönemsel Ödemeli Vadeli Mevduat hesabı açtırmak ve her ay faiz geliri almak istiyorsunuz. Birikiminiz ilk ay, hesabı açtırdığınız günkü, ayda bir faiz ödemeli değişken faiz uygulamalı Dönemsel Ödemeli Faiz oranı ile değerlenir. İkinci ay faiz oranınız, ilk ayki faiz ödeme gününde ( 2.ayın başlangıç günü olan tarihte) belirlenir. Birikiminiz ikinci ay, faiz ödeme günündeki, ayda bir faiz ödemeli değişken faiz uygulamalı Dönemsel ödemeli faiz oranı ile değerlendirilmeye devam eder. 

Böylece uzun vadede aylık faiz geliri elde ederken, birikiminizi piyasa koşullarına göre değişen faiz oranları ile değerlendirebilirsiniz.

Dönemsel Faiz Ödemeli Vadeli Mevduat Hesabı açma işlemini Şekerbank Şubelerinden, İnternet Bankacılığı ve Çağrı Merkezi aracılığı ile yapabilirsiniz. Size en yakın Şekerbank şubesi için tıklayın

Faiz oranlarını görmek için tıklayınız