ÖKC/Yazar Kasa POS

ÖKC/Yazar Kasa POS ile slip ve fişi aynı anda üretin, satış bilgisini anında maliye veri tabanına aktarın!

Yeni nesil Ödeme Kaydedici Cihaz - Yazar Kasa POS teknolojisi ile tanışın!

ÖKC/Yazar Kasa POS, yazar kasa üzerine POS uygulaması yüklemenize imkân tanıyan bir yeni nesil ödeme kaydedici cihazdır. Slip ve fiş bilgisini aynı anda işleyebilen Yazar Kasa POS, satış bilgisinin de eş zamanlı olarak maliye veri tabanına aktarılmasını mümkün kılar.

ÖKC/Yazar Kasa POS ile tek cihazda işlem yapın!

Slip ve fiş aynı işlemde

Yazar Kasa POS cihazı slip ve fişi aynı işlemde üretir ve satış bilgisini eş zamanlı olarak maliye veri tabanına iletir. Böylece tüm satışlarınız T.C. Maliye Bakanlığı nezdinde resmi nitelik kazanır.

İşlemleriniz kayıt altında

Yazar Kasa POS tüm satış işlemlerinizin kayıt altına alınmasını sağlar. Yazar Kasa POS cihazı ile yapılan işlemler Gelir İdaresi Başkanlığı’na iletilir.

Yasal sorumluluğunuzu yerine getirin

İşlem kolaylığı sağlayan Yazar Kasa POS cihazı ile yasal sorumluluğunuzu yerine getirebilirsiniz. 3100 sayılı Kanun mevzuatına göre; birinci ve ikinci sınıf tüccarların fatura verilme zorunluluğu bulunmayan perakende mal ve hizmet satışlarında ödeme kaydedici cihaz kullanma mecburiyeti bulunmaktadır.

Yazar Kasa POS ile ilgili merak ettiğiniz tüm sorulara cevap veriyoruz!

Yazar kasa üzerine POS uygulaması yüklemenizi mümkün kılan cihaz aynı anda hem slip hem de fiş verebilir ve satış bilgisini eş zamanlı şekilde Maliye Bakanlığı'nın veri tabanına gönderir.

T.C. Maliye Bakanlığı tarafından “3100 sayılı Katma Değer vergisi Mükelleflerinin Ödeme Kaydedici Cihazları Kullanmaları Mecburiyeti Hakkında Kanun ve İlgili Mevzuat Hükümleri”nde kayıt dışı ekonomiyle mücadele kapsamında yayınladığı tebliğe göre:

  • İşlemlerin Gelirler İdaresi Başkanlığı’na iletilerek kayıt altına alınması gerekmektedir.
  • Yazar kasa ve POS cihazları birleştirilmesi ve tek bir cihaz üzerinde işlem yapılması gerekmektedir.
  • Üye iş yeri ÖKC olarak da adlandırılan Yazar Kasa POS cihazını temin etmekle yükümlüdür. Kredi kartlarının ve banka kartlarının kabul edilebilmesi için ilgili POS uygulamasının Bankamız tarafından yüklenmesi gerekmektedir.
  • Mobil POS kullanan üye iş yerleri için uygulama başlamıştır, sabit POS kullanan üye iş yerleri de yazar kasa mali hafızaları dolunca ve en geç 31.12.2015 tarihi itibarıyla kullanmak zorundadırlar.

Yeni Nesil ÖKC, yetkili ÖKC firmalarının satış bayilerinden kimlik ibraz edilmek suretiyle alınır.

Bayiler işlemi aşağıdaki adımları takip ederek gerçekleştirir:

  • Gelir İdaresi Başkanlığı’nın www.gib.gov.tr internet adresi üzerinden alıcının mükellefiyet sorgulamasını yapar.
  • Sorgulama çıktısını müşteriye imzalatarak satış işlemini gerçekleştirir.

Vergi mükellefiyeti bulunmayanların Yeni Nesil ÖKC satın alması mümkün değildir.

Mükellefler, Yeni Nesil ÖKC satın alma işlemleri sırasında satış bayilerinden cihazın cihazın kullanım şartları ve cihazın kullanımı nedeniyle katlanmak durumunda olacakları maliyetler hakkında kendilerinin bilgilendirilmesini talep etmelidirler.

Yazar Kasa POS başvurusu yapmak için başvuru formu doldurabilirsiniz.

Size en yakın ya da çalışmakta olduğunuz şubemize başvurup üye iş yeri anlaşması yaptıktan sonr POS uygulamasını yükletebilirsiniz. Eğer iş yerinizde Yazar Kasa POS yoksa size özel düzenlenmiş olan kredili ya da kredi kartlı kampanyalarımızdan yararlanabilirsiniz.

Şeker Mobil ile bankacılık işlemleri parmaklarınızın ucunda!

Yenilenen Şeker Mobil ile bankacılık işlemlerinizi şubeye gitmeden evinizden veya iş yerinizden hızlı ve rahat şekilde 7/24 gerçekleştirebilirsiniz.

Şeker Mobil ile bankacılık işlemleri parmaklarınızın ucunda!