Eğitime Katkı

Toplumsal kalkınmanın en önemli yapı taşlarından birinin eğitim olduğuna inanıyor, kapsayıcılığı artırmayı ve toplumun tüm kesimlerine eşit bir şekilde ulaşmayı hedefliyoruz.

Eğitime katkı projelerimiz ile Birleşmiş Milletler’in Nitelikli Eğitim ve Amaçlar için Ortaklıklar

başlıklarını ifade eden SKA-3 ve SKA-17 amaçlarına uygun olarak destekler sunuyoruz.

Şeker Çocuk Dergisi, 41 yıldır yayın hayatında Şekerbank olarak genç nesillerin temel eğitimlerine destek olmayı önemsiyoruz. Bu amaçla 41 yıldır yayınladığımız Şeker Çocuk Dergisi ile 67 il ve 90 merkez dışı ilçedeki 238 Şekerbank şubesi ile Anadolu’daki yüzlerce köy okulu, Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağlı çocuk yuvaları ve hastaneler aracılığıyla Türkiye’nin dört bir yanındaki yüz binlerce çocuğa ulaşıyoruz. Üç ayda bir yayınladığımız Şeker Çocuk Dergisini aynı zamanda 2010 yılından bu yana Braille Alfabesi ile de yayımlıyor ve görme engelli okullara ve rehabilitasyon merkezlerine gönderimini sağlıyoruz.

Araştırma Destek Eğitim Vakfı (ADEV) ve Şeker Çocuk Dergisi iş birliği ile 2010 yılından bu yana “Bütün Çocuklar Mutlu Olmalı!” projesi kapsamında yeterince imkânı olmayan çocuklara kitap ve okul öncesi sınıflara oyuncak temin ediyoruz. Proje kapsamında Türkiye genelindeki Şekerbank şube ve genel müdürlük binalarındaki Bütün Çocuklar Mutlu Olmalı! standları aracılığıyla yeni veya yıpranmamış kitap ve oyuncakları topluyor ve ADEV gönüllüleri tarafından tasnif edildikten sonra ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.

Çalışanlarımızın kişisel gelişimini destekliyoruz.
Şekerbank olarak çalışanlarımızın kişisel gelişimlerini desteklemek ve performanslarına katkıda bulunmak amacıyla bankamız stratejilerine uygun sistematik, sürekli ve yenilikçi eğitim programları düzenliyoruz. Sürdürülebilirliğin eğitime katkı ile mümkün olacağının bilinci ile düzenlediğimiz etkinlikleri sınıf ortamında Kariyer Okulu ve elektronik ortamda Şeker Akademi üzerinden sunuyoruz.
En az bir sınıf eğitimine katılan çalışan oranımızEn az bir sınıf eğitimine katılan çalışan oranımız

77%

Şeker Akademi online eğitim katılımıŞeker Akademi online eğitim katılımı

81%

Gerçekleştirilen eğitim programı sayısıGerçekleştirilen eğitim programı sayısı

163

Kişi başına sağlanan eğitim süresiKişi başına sağlanan eğitim süresi

25,62Saat

Eğitim ihtiyaçlarınız için buradayız!

Eğitim ödemelerinize özel çözümler

Şekerbank Okul Ödemeleri hizmeti ile çocuklarınızın eğitim gideri taksitlerini aksatmadan sorunsuz şekilde ödeyebilirsiniz. Hesabınızda yeterli bakiye bulunmadığı durumlarda taksitlerinizin hesabınıza tanımlı kredili mevduat limiti dahilinde gecikmeden ödenmesi için talimat verebilirsiniz. 


Ödemesi Kolay Kredi ile eğitim giderlerinize destek oluyoruz

Tüm ihtiyaçlarınızı esnek ödeme koşulları ve avantajlı faiz oranları ile finanse etmeniz için geliştirilen Ödemesi Kolay Kredi ile eğitim masraflarınızı da karşılayabilir, hayallerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz. 

Tamamlayan Hesap ile ihtiyaçlarınızı ertelemeyin

Tamamlayan Hesap ile vadesiz mevduat hesabınızda yeterli bakiye olmasa bile size özel tanımlanan limit dahilinde eğitimden sağlığa tüm giderleriniz için nakit ihtiyacınızı avantajlı koşullarla karşılayabilirsiniz.