Bireysel Emeklilik ve Hayat Sigortaları

Şekerbank Bireysel Emeklilik ve Hayat Sigortaları ile bugününüz ve geleceğiniz teminat altında!

Bugünü ve geleceği güvence altına alan Tek Prim Ödemeli Ödüllü Hayat Sigortası ile tanışın!

Tek Prim Ödemeli Ödüllü Hayat Sigortası, ekonomik güvenceniz için geleceğinizi, yaşamın risklerine karşı ise sevdiklerinizin bugününü koruma altına almanızı sağlar. Tek seferde ödediğiniz prim tutarını size 10 yıl sonra brüt %62,5 oranında ödül ekleyerek iade eden sigorta ile bugünü güvenle yaşamanın, geleceğe de umutla bakmanın rahatlığını yaşayabilirsiniz. 5 Yıllık Tek Prim Ödemeli Ödüllü Hayat Sigortası ise bir seferde ödediğiniz primin üzerine beş yılın sonunda brüt %22,5 oranında ödül koyarak size iade eder. Siz de Şekerbank Tek Prim Ödemeli Ödüllü Hayat Sigortası ile bugüne ve geleceğe güvenle bakabilirsiniz.

Bireysel Emeklilik (BES) ile emeklilik döneminiz güvence altında!

Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) ile emeklilik döneminizde ek gelir sağlayabilir, yaşamınızı güvence altına alabilirsiniz. Gönüllü katılım esasına dayalı bir sistem olan Bireysel Emeklilik Sistemi (BES), mevcut kamu sosyal güvenlik sisteminin bir alternatifi değildir. BES, kamu sosyal güvenlik sisteminin tamamlayıcısıdır. Bireysel Emeklilik Sistemi’nin amacı kişileri çalışma yaşamları boyunca birikim yapmaya teşvik ederek emeklilik dönemlerinde düzenli bir ek gelire sahip olmalarını sağlamak, emeklilik dönemi için olası bir nakit ihtiyacına karşı bireyi tasarrufa özendirmek, uzun vadeli birikime teşvik etmektir. Böylece amaç, bireylerin aktif çalışma yaşamları boyunca gelir seviyelerini emeklilik yaşamında da sürdürebilmelerini sağlamaktır.

Bireysel Emeklilik nedir?

Bireysel Emeklilik, kişilerin emeklilik dönemlerinde de düzenli bir ek gelire sahip olmalarına imkân tanıyan özel bir tasarruf ve yatırım sistemidir.

Bireysel Emeklilik şartları nedir?

Bireysel Emeklilik için gerekli şartlar fiil ehliyetine sahip olmak ve 18 yaşını doldurmaktır. BES kapsamına girebilmek için herhangi bir SGK’ye bağlı olma ya da çalışma şartı gerekmez. Gönüllü katılıma dayalıdır.