Gayrinakdi Krediler

Geçici, Kesin, Avans ve Serbest Konulu Teminat Mektupları ile Gayrinakdi Krediler ürünlerinden faydalanabilir KOBİ’nizin faaliyetlerine hem yurt içinde hem de yurt dışında katma değer kazandırabilirsiniz.

Gayrinakdi Krediler için teminatınız Şekerbank’ta!

İşletmeniz için Gayrinakdi Krediler kullanırken dilerseniz ihale dilerseniz serbest konulu teminat mektuplarınızı Şekerbank’tan alabilir, tüzel ve gerçek kişiler ve resmi kurum ve kuruluşlar nezdinde güvenilir duruşunuzu sağlamlaştırarak iş hacminizi yükseltebilirsiniz. 

Yurt içi ve yurt dışındaki itibarınızı Gayrinakdi Krediler ile artırın!

Geçici Teminat Mektupları ile işinizi garantiye alın

İhale makamına verilen Geçici Teminat Mektupları ile lehtar olarak ilgili sözleşmeyi ihale edilen işi üstlenmeniz durumunda imzalayacağınızı ve kesin teminat mektubu vereceğinizi beyan edebilirsiniz. 

Kesin Teminat Mektubu ile prestijinizi artırın

İhale edilen işle ilgili şartname ve sözleşme koşullarını eksiksiz olarak yerine getireceğinize dair verilen Kesin Talimat Mektubu ile işletmenizin prestijini artırabilirsiniz.

Avans Teminat Mektubu ile güvenilirliğinizi artırın

İhale edilen işe başlamadan önce yapılması gereken hazırlık giderlerini karşılamak için lehtara ödenen ve kesin hak edişin ardından hesaba geçirilen avansları garanti eden Avans Teminat Mektubu ile KOBİ’nizin güvenilirliğini artırabilirsiniz.

Farklılık arz eden durumlar için Serbest Konulu Teminat Mektupları

İhale konulu teminat mektuplarının konularından farklılık gösteren durumlar için farklı makamlara serbest konulu teminat mektubu düzenlenmesini sağlayabilirsiniz.

KOBİ’nizin yurt dışı faaliyetlerini destekliyoruz

İşletmenizin yurt dışındaki muhataplarına verilmek üzere düzenlenen Harici (Yurt Dışı) Garantiler ile faaliyetlerinizi yurt dışına taşıyabilirsiniz.

Gayrinakdi Krediler ile ilgili sorularınızı cevaplayalım.

Gayrinakdi Krediler, KOBİ’ler için tahsis edilen ve borçlunun alacaklı kurum, kuruluş veya gerçek ve tüzel kişilere karşı üstlendiği sorumluluğu yerine getirilmesini garanti etmek üzere Şekerbank tarafından alacaklıya hitaben düzenlenen teminat mektuplarıdır. Gayrinakdi Krediler İhale Konulu Teminat Mektupları ve Serbest Konulu Teminat Mektupları olmak üzere ikiye ayrılır.

İhale Konulu Teminat Mektupları 

 • Geçici Teminat Mektupları
 • Kesin Teminat Mektupları 
 • Avans Teminat Mektupları

Serbest Konulu Teminat Mektupları

 • Serbest Konulu Teminat mektupları 
 • Gümrüklere hitaben teminat mektupları
 • Mahkeme ve İcra Dairelerine hitaben verilen teminat mektupları
 • Vergi dairelerine hitaben verilen teminat mektupları
 • Bayilik teminatı konulu teminat mektupları
 • Mal alımı konulu teminat mektupları
 • Nakit Teminine yönelik teminat mektupları
 • Depozito ve güvence bedeli konulu teminat mektupları
 • Harici (Yurt dışı) Garantiler 

İşletmenizin faaliyetlerini kolaylaştırmak için kullanabileceğiniz teminat mektupları ile taraflar arasındaki ticari ilişki Şekerbank güvencesi altına alınır. Böylelikle ticari faaliyetlerinizi sermaye kullanmadan yapabilir, elde ettiğiniz maliyet avantajı ile KOBİ’nizin iş hacmi ve karını artırabilirsiniz. 

Şeker Mobil ile bankacılık işlemleri parmaklarınızın ucunda!

Yenilenen Şeker Mobil ile bankacılık işlemlerinizi şubeye gitmeden evinizden veya iş yerinizden hızlı ve rahat şekilde 7/24 gerçekleştirebilirsiniz.

Şeker Mobil ile bankacılık işlemleri parmaklarınızın ucunda!