Gayrinakdi Krediler

Şekerbank Gayrinakdi Krediler ile Teminat Mektupları, İthalat/Akreditif Kredi ve Aval/Kabul Kredi ürünlerini kullanarak kendinizi daha güvende hissedebilir, yurt içi veya yurt dışında işletme faaliyetlerinizi geliştirebilirsiniz.

İşletmenizin ihtiyaçlarına en uygun kredi Şekerbank’ta!

Gayrinakdi Krediler kapsamında yer alan Teminat Mektupları, İthalat/Akreditif Kredileri (Letter of Credit) ve Aval/Kabul kredileri ile işinizi güven içerisinde yürütün, ihtiyaçlarınız için Şekerbank’tan destek alın!

Gayrinakdi Krediler ile işletmenize hem yurt içinde hem de yurt dışında katma değer sağlayın!

Teminat Mektubu ile işleriniz garanti altında

KOBİ ve esnafların üçüncü kişi veya kurumlara karşı yükümlülüklerini yerine getiremediği durumlarda sözleşme kapsamında oluşacak zararın Şekerbank tarafından muhatap kişi ya da kuruma ödeneceğini garanti eden Teminat Mektupları ile kendinizi daha güvende hissedebilirsiniz.

İthalat/Akreditif Kredi ile yurt dışında güvenle iş yapın

Belirli şartların yerine getirilmesi koşuluyla uluslararası ticaret faaliyetleriniz için ödeme garantisi veren İthalat/Akreditif Kredi ile farklı ülkelerdeki faaliyetlerine güvenle devam edebilirsiniz.

Aval/Kabul Kredileri

Aval/Kabul Kredileri İthalatçı ve ihracatçının anlaşmasına göre mal bedelinin keşide edilen poliçenin ihracatçının bankasına Şekerbank tarafından ödenmesinin taahhüt edildiği bir kredi olan Aval/Kabul kredileri ile alıcı henüz ödeme yapmadan vadeden önce malları çekebilirsiniz.

Gayrinakdi Krediler ile işletmenizin ihtiyaçlarını karşılayın!

Şekerbank’ın esnaf ve KOBİ’ler için geliştirdiği Gayrinakdi Krediler seçenekleri ile işletmenizin ihtiyacına göre teminat mektubu, ithalat/akreditif veya aval/kabul hizmetleri üzerinden kredi kullanabilir, ticari faaliyetlerinize kesintisiz olarak devam edebilirsiniz.

Gayrinakdi Krediler ile ilgili sorularınızı cevaplayalım.

Anlaşmada belirlenen süre ve şartlar dahilindeki bir taahhüdün yerine getirilemediği durumlarda mektup tutarının tamamı kayıtsız ve şartsız olarak Şekerbank tarafından ödenir.

İthalat/Akreditif Kredileri üzerinden kredinin açılış ve vadeye uygun olarak üç aylık dönemler halinde komisyon alınmaktadır.

Teminat Mektupları bankanın saygınlığının ve güvenilirliğinin müşteri adına kullanılmasını mümkün kılar. Ayrıca Teminat Mektupları ile hem kuruluşun hem de Şekerbank’ın kendisini daha güvende hissetmesi mümkündür.

Hayır, değildir. Firmalar faaliyetlerini sermayelerin bir bölümünü iş taahhüdüne teminat olarak bağlamadan sürdürebilir.

İhale Teminat Mektupları Geçici, Kesin, Avans, Serbest konulu, süreli ve süresiz olarak düzenlenebilir.

Komisyon, geçici mektuplar ve Teminat Mektupları’ndan aylık olarak, diğerlerinden ise üy aylık dönemlerde kesilmektedir.

Uluslararası ticaret söz konusu olduğundan karşılıklı bir risk durumu mevcut olur. Bu risk, tarafların birbirlerinin mali durumlarını çok iyi bilmemesinden ve ülkelerde farklı kambiyo rejimleri uygulanmasından kaynaklanabilir. Öte yandan İthalat Akreditif Kredisi ile satıcı firma ürününün maddi karşılığını gecikme olmadan alabilir. Alıcı firmanın da sözleşme belirtilen nitelikteki mala sahip olması Şekerbank güvencesiyle garantiye alınır.

Şekerbank şubelerini ziyaret ederek Gayrinakdi Krediler başvurunuzu bize iletebilirsiniz.

Şeker Mobil ile bankacılık işlemleri parmaklarınızın ucunda!

Yenilenen Şeker Mobil ile bankacılık işlemlerinizi şubeye gitmeden evinizden veya iş yerinizden hızlı ve rahat şekilde 7/24 gerçekleştirebilirsiniz.

Şeker Mobil ile bankacılık işlemleri parmaklarınızın ucunda!