İnternet Şubesi
SB-2021-055 TAMAMLAYAN HESAP KV_Kusak[5]

Hiç Hesapta Yokken Nakit Paranız var!


Tamamlayan Hesap 
Vadesiz Mevduat Hesabınız ile bu hesaba bağlı bir kredi limitinden oluşan özel bir hesap türüdür. 

Hesabınızda para olmasa bile, Tamamlayan Hesap limitini kullanarak; 
• Kısa süreli nakit ihtiyacınızı karşılayabilir,
• Havale, EFT gibi vadesiz mevduat hesabınızdan yapabildiğiniz işlemleri yapabilir,
• Banka kartınızla ATM’lerden nakit çekebilir,
• Banka kartınızla alışveriş yapabilir,
• Fatura, kira ve diğer otomatik ödemelerinizi zamanında yapmaya devam edebilirsiniz.

Faiz
Tamamlayan Hesabınıza uygulanacak maksimum  faiz oranı aylık % 1,80’dir. 
 • Sadece kredi limitinizi kullanırsanız faiz hesaplanır.
• Sadece hesabınızın eksi bakiye verdiği günler için, limitin tamamına değil kullandığınız kısmına faiz hesaplanır. 

 
* Tamamlayan Hesap limiti tahsisinde istihbarat ücreti, kullanımı sırasında ise dosya ücreti veya komisyon alınmaz, 
* Sadece kullanıldığı günler için faiz uygulanır, 
* Yeniden başvuru yapmaya gerek olmadan ihtiyaç olduğu zaman kredi kullanılabilir. 
Kısa süreli kredi ihtiyaçlarınızı Tamamlayan Hesabı’nızdan karşılamanız daha avantajlıdır. Ancak, kısa süre içerisinde kullandığınız krediyi kapatamayacağınızı düşünüyorsanız aylık taksitleri ödeme gücünüze uygun olan taksitli kredi kullanmanız yararınıza olacaktır.
Basılı Ekstre (Hesap Özeti) Ücreti:Aylık ya da yıllık gönderilen hesap özetleri ücretsizdir.
Çağrı Merkezimizi (0850 222 78 78) arayıp 2 ve 5’i tuşlayarak;
*Hesap özeti isteyip istemediğinizi belirtebilir,
*E-posta adresinizi kaydettirebilir,
*Hesap özetinizi e-posta ya da posta yolu ile alma talebinizi iletebilirsiniz.
Hesap özeti gönderilmesini istemezseniz bile hesabınıza işleyen bir faiz bulunması durumunda tercihinize göre posta veya e-posta ile hesap özeti gönderilir.
Gecikme Bildirim Ücreti:Ekstrede belirtilen son ödeme tarihinde en az asgari tutarın ödenmemesi durumunda SMS, e-mail, Çağrı Merkezi araması, mektup gönderimi ile müşterilerimize borçları ile ilgili hatıratma yapılmaktadır. Bu hatırlatmalar sırasında oluşan maliyet karşılığında vergiler dahil 2,66 TL gecikme bildirim ücreti alınmaktadır.
Her ay seçiminize göre belirlenen hesap kesim tarihinden sonra Tamamlayan Hesabınız için bir hesap özeti oluşturulur ve hesap özetiniz tercihinize göre posta veya e-mail ile gönderilir. Hesap özetinizde yer alan minimum ödeme tutarını, hesap kesim tarihinizden sonraki 10 gün içinde ödemeniz beklenir. Bu ödemeyi yapmaz iseniz limitiniz kullanıma kapatılır, gecikmeniz için hatırlatmalar yapılır ve gecikme bildirim ücreti tahsil edilir. Minimum ödeme tutarını hesap kesim tarihinden itibaren 90 gün içinde yapmaz iseniz yasal takip işlemleri başlatılır. 

Minimum Ödeme Tutarı; aşağıdaki tutarların toplamından oluşur:
* Hesap kesim tarihinizdeki borç bakiyenizin %5’i
* Hesap kesim tarihine kadar, bir önceki hesap kesim tarihinden sonra hesabınıza işlemiş olan faiz tutarı,
* Hesaplanan faize ait vergiler (KKDF ve BSMV)

Tamamlayan Hesabı borcunuzu ödemeniz için, hesabınıza para yatırmanız yeterlidir. Ödemeniz otomatik olarak gerçekleşir. Limitiniz aynı kalır. Ödeme yaptıktan sonra ihtiyaç duyarsanız limitinizi tekrar kullanabilirsiniz. 
Şubenize yazılı talebinizi ileterek veya Çağrı Merkezimizi arayıp 2 ve 5’i tuşlayarak hesap kesim tarihinizi ayın ilk iş günü, ayın 5’i, 10’u, 15’i, 20’si veya 25’i olarak belirleyebilirsiniz. Herhangi bir tercih yapmamanız halinde hesap kesim tarihiniz “ayın ilk iş günü” olarak belirlenecektir. 

Hesap kesim tarihinizin veya son ödeme tarihinizin resmi tatile denk gelmesi halinde tarih takip eden ilk iş gününe uzar. 

Ödemenizi hesap kesim tarihinden itibaren 10 gün içinde yapmanız gerektiğinden, hesap kesim tarihi olarak ücret aldığınız tarihten hemen önceki tarihi hesap kesim tarihi olarak seçmeniz yararınıza olacaktır. Örneğin; ücretinizi ayın 15’inde alıyor iseniz, hesap kesim tarihi olarak her ayın 10’unu belirleyebilirsiniz. Böylece her ayın 20’sine kadar hesabınıza para yatırmanız halinde ödemenizi gerçekleştirmiş olursunuz. 
Talep etmeniz durumunda, talep tarihinizden sonraki hesap kesim tarihinizde Hesap Özeti düzenlenmez. Böylece o ay ödeme yapmanız gerekmez. Ancak, sonraki hesap kesiminde ödeme yapmadığınız döneme ait işlemiş faiz ve vergileri de ödemeniz gerekecektir. Tamamlayan Hesabı öteleme talebinizi üst üste en fazla iki kez yapabilirsiniz. 

Ödeme Öteleme talebinizi yazılı olarak Şubenize yapabilir ya da Çağrı Merkezimize (0850 222 78 78) 2 ve 5 menülerini tuşlayarak iletebilirsiniz.

Tamamlayan Hesabı limit tanımlama, limit arttırım, azaltım taleplerinizi Şeker Mobil’den, Şubelerimizden ve Çağrı Merkezimizden (0850 222 78 78) 2 ve 5 menüleri tuşlanarak iletebilirsiniz.

Tüm bireysel kredi ve Tamamlayan Hesabı Faiz oranlarımızı görmek için tıklayınız.

Şeker mobil’den başvurmak için tıklayınız.
Size en yakın şubemizi öğrenmek için tıklayınız