Tamamlayan Hesap

Vadesiz hesabınızda yeterli bakiye yoksa Tamamlayan Hesap var! Vadesiz Mevduat Hesabı’na bağlı kredi limitinizle ödemelerinizi yapabilir, nakit ihtiyacınızı avantajlı şekilde karşılayabilirsiniz.

Tamamlayan Hesap ile ihtiyaçlarınızı ertelemeyin!

Vadesiz mevduat hesabınızda yeterli bakiyeniz olmasa bile size özel tanımlanan Tamamlayan Hesap ile kısa süreli nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilir, banka kartınızla ATM’lerden para çekebilir, alışveriş yapabilir, fatura ve kira gibi ödemelerinizi zamanında yapabilirsiniz.

Hesabınızda Para Yokken Nakit Desteği Sunan Tamamlayan Hesap Şekerbank’ta!

Kısa Süreli Kredi İhtiyacınıza Özel Hesap

Günlük hayat içerisinde beklenmedik sürprizlere hazırlıksız yakalanmanın önüne geçen Tamamlayan Hesap ile nakit limitinizi dilediğiniz an kullanabilirsiniz.

Kolay Başvuru

Tamamlayan Hesap başvuru, limit artırma ve limit düşürme gibi taleplerinizi çağrı merkezinden, internet şubesi üzerinden, mobil bankacılıktan veya şubelerimizden kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Tamamlayan Hesap ile ilgili bilmek istedikleriniz burada!

Farklı bankaların "ek hesap", "avans hesap", "esnek hesap", “ek para” gibi isimlerle andığı, finans dünyasında genel olarak kredili mevduat hesabı olarak bilinen hesap türü, tüketicilere sunulan bir tür kredi hizmetini temsil ediyor. Mevduat hesaplarına bankalar tarafından tanımlanan kredi limitleri, herhangi bir başka işleme gerek kalmadan müşteriler tarafından kullanılabiliyor. Hesapta yeterli paranın bulunmadığı durumlarda internet şubesi, cep şube ya da banka ATM'leri aracılığıyla dilediğiniz zaman çekebileceğiniz krediyi, üzerine yansıtılan faiz miktarıyla birlikte geri ödüyorsunuz. Günlük faizin işlediği mevduat hesabı kredisi, özellikle kısa dönemli nakit ihtiyaçlarınızın karşılanması açısından işlevsel bir çözüm olma özelliği taşıyor.

Tamamlayan Hesap geri ödemesi için hesabınızda bakiye olması yeterlidir. Hesabınızda bakiye olması durumunda Tamamlayan Hesap borç bakiyeniz otomatik olarak tahsil edilir. Ödeme alındıktan sonra, ihtiyaç duyduğunuz her an yeniden başvuruya gerek olmadan Tamamlayan Hesap limitinizi kullanabilirsiniz.

Tamamlayan Hesap için her ay sizin belirlediğiniz bir tarihte hesap özeti üretilir. Hesap özetinde borç bakiyesi, minimum ödeme tutarı ve son ödeme tarihi gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.

Tamamlayan Hesabınıza ilişkin Hesap Özeti talebiniz doğrultusunda aylık olarak ertelenebilir. Ancak o aya ait faiz ve vergileri sonraki ay ödemeniz gerekir. Tamamlayan Hesap hesap özeti için üst üste en fazla iki kez erteleme talebinde bulunabilirsiniz.

Tamamlayan Hesap başvurusu, limit, ödeme ve öteleme işlemlerinizi Şekerbank İnternet Şubesi ve Şeker Mobil uygulamamız üzerinden yapabilir, Türkiye’nin Sürdürülebilir bankası Şekerbank avantajlarından faydalanmaya hemen başlayabilirsiniz.

Tamamlayan hesabın faydası geçici nakit sıkışıklıklarına çözüm olmasıdır. Özellikle kısa dönemli, acil ihtiyaçlarınızı karşılamak için kredili mevduat hesabınıza tanımlanan kredi limitini kullanabilirsiniz. Mevduat hesabı kredi limiti, anında erişilip kullanılabilir olması bakımından son derece avantajlıdır. Kredinizi 7 gün, günün her saatinde, dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.Kullandığınız kredi üzerinde günlük faiz işlediği için krediyi kısa vadede kapatmanız durumunda ödeyeceğiniz faiz miktarı da epeyce düşük olur. Tamamlayan hesabın limitiniz dahilinde nakit çekim yapabileceğiniz gibi her türlü havale, EFT gibi para transferlerini ya da düzenli ödemelerinizi de gerçekleştirebilirsiniz. Böylece geçici nakit sıkıntısı çektiğiniz durumlarda dahi her türlü finansal ihtiyaçlarınızı aksatmadan karşılamanız mümkün hale gelir.

Tamamlayan hesap sizin için her an kullanabileceğiniz, daima hazır durumda bekleyen bireysel bir krediyi temsil eder. Bu özelliğiyle finansal açıdan size ekstra bir güvence vererek hayatınızı kolaylaştırır.

Tamamlayan hesabın üzerinden kullandığınız kredilerin geri ödemesini faizi ile birlikte yapmanız gerekir. Var olan mevduat hesabınızdaki bakiye sıfırlandıktan sonra kullanmaya başladığınız kredi, hesabınızı eksiye düşürür. Sizin için belirlenen limite kadar eksiye düşmeye devam edersiniz. Kullandığınız kredi miktarı üzerinde ise günlük faiz işler.

Tamamlayan hesap aracılığıyla kullanılan krediler için günlük faiz işletildiğinden, çektiğiniz krediyi ne kadar erken kapatırsanız o kadar az faiz ödemiş olursunuz. Tamamlayan hesap faiz hesaplaması, krediyi çektiğiniz günden itibaren başlar ve ödeme yaptığınız güne kadar devam eder. Çektiğiniz krediyi, kredi kullandığınız gün sayısı ve banka tarafından belirlenen faiz oranıyla çarptığınızda, ödemeniz gereken faiz miktarına ulaşabilirsiniz


Tamamlayan hesap limiti, bankalar tarafından belirlenir. Kredi limiti farklı profillere sahip müşteriler arasında değişiklik gösterebilir. Finansal kurumların müşterileri için belirledikleri tamamlayan hesap limitine etki eden belli başlı faktörler vardır. Bunların başında kişinin gelir ve maaş durumu ile güncel kredi notu gelir. Bankalar, tüketicinin gelir düzeyini ve finansal işlem geçmişi üzerinden belirlenen kredi notunu inceleyerek onun için uygun bir limit belirler. Yine kişinin bankada tuttuğu çeşitli varlıklar da finansal açıdan bir tür teminat anlamına geldiği için bunların belirlenen kredi limiti üzerinde etkisi kayda değer düzeydedir.

Kişinin finansal karnesine ve sahip olduğu ekonomik standartlara bakarak belirlenen tamamlayan hesap limiti, o kişinin mevduat hesabındaki bakiyesi tükendiğinde kullanabileceği maksimum ek parayı temsil eder. Kişi, kendisine verilen kredi limitinin üzerinde bir miktarda para çekemez ya da kredi limitinin tamamını kullandıktan sonra herhangi bir ödeme veya transfer işlemi gerçekleştiremez.


Şeker Mobil ile bankacılık işlemleri parmaklarınızın ucunda!

Yenilenen Şeker Mobil ile bankacılık işlemlerinizi şubeye gitmeden evinizden veya iş yerinizden hızlı ve rahat şekilde 7/24 gerçekleştirebilirsiniz.

Şeker Mobil ile bankacılık işlemleri parmaklarınızın ucunda!