Çeyiz Hesap

Evlilik planlarınız için bugünden birikim yapmanızı sağlayan Çeyiz Hesabı ile tanışın! Mevcut birikiminizi avantajlı faiz oranları ve %25’e varan devlet desteğiyle değerlendirmenizi sağlayan Çeyiz Hesabı ile evlilik dönemi ihtiyaçlarınızı
rahat bir nefes alarak karşılayın.

Birikimlerinizi Çeyiz Hesabı ile değerlendirin, evlilik hayalinize bir adım daha yaklaşın!

Avantajlı faiz oranları ve %25’e varan devlet desteğiyle Şekerbank Çeyiz Destek Hesabı ile ödeme dönemlerini planlayabilir, avantajlı vade seçenekleriyle hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

Dijital kanallarımız aracılığıyla Çeyiz Hesabı’nızı açın, evlilik hayalinizi destekleyen benzersiz avantajlar ile tanışın!

Çevrim içi ortamda başvuru imkânı

Çeyiz Hesabı’nı Şekerbank internet şubesi ve Şeker Mobil’i kullanarak açabilir, kısa süre içinde evlilik dönemi ihtiyaçlarınız için birikim yapmaya başlayabilirsiniz.

Avantajlı vade seçenekleriyle kontrol sizde

Çeyiz Hesabı’nı vade süresinde üç farklı alternatif mevcuttur. Hesabınızı 3, 4 veya 5 yıl vadeyle açarak birikiminizi evlilik odaklı büyütürken kontrolü tamamen elinizde tutabilirsiniz.

Otomatik ödeme talimatı kolaylığı

Şekerbank Çeyiz Hesabı’nın otomatik ödeme talimatını Şekerbank vadesiz hesabınız ya da Şekerbank kredi kartınız üzerinden verebilirsiniz.

Alternatif ödeme seçeneği

Çeyiz Destek Hesabı ile vadesiz mevduat hesabınızın bakiyesinin ya da kredi kartınızın limitinin yetersiz olduğu durumlarda vadeli mevduat hesabınız aracılığıyla ödeme talimatı verebilirsiniz.

Şekerbank Çeyiz Hesabı ile ilgili sorularınızın cevabı burada!

Şekerbank İnternet Şubemiz ve Şeker Mobil’i kullanarak açabileceğiniz Çeyiz Hesabı, avantajlı faiz oranları ve %25’e varan devlet desteğiyle mevcut birikiminizi artırmaya yönelik bir hesap türüdür. Şekerbank, Çeyiz Destek Hesabı ile mutlu bir gelecek inşa etmek isteyen çiftlerin yanındadır.

Çeyiz Hesabı’nı gerekli şartları sağlayanlar, internet şubemiz ve Şeker Mobil vasıtasıyla dakikalar içerisinde açabilir.

  • T.C. vatandaşı olmak
  • 18 yaşı doldurmuş ve 24 yaşı doldurmamış olmak
  • Hiç evlenmemiş olmak

*18 yaşından küçük kişiler ise velileri yahut vasileri aracılığıyla Çeyiz Hesabı açabilir.

Çeyiz Hesabı faiz oranı %11.50’dir. Faiz oranı yılda bir kez hesabınızı tahakkuk ettirilir ve mevcut yıla ait birikmiş faiz tutarı söz konusu hesabın yıl dönümünde anaparanıza eklenir.

Çeyiz Hesabı’nda devlet katkısı alabilmeniz için aşağıdaki şartları yerine getirmeniz gerekir:

  • 27 yaşından önce ilk evliliği yapmış olmak
  • Evlilik tarihinden önce, minimum üç yıl süresince, Çeyiz Hesabı’nın ödemesini düzenli şekilde yapmak
  • Çekim hakkını ve düzenli ödemeyi aksatmamak
  • Evlilik tarihini takip eden ilk altı ay içinde Uluslararası Aile Cüzdanı ve ilçe nüfus müdürlüklerinden alınabilecek, 5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanunu uyarınca talep edilen belge ile internet şubesi ya da Şeker Mobil vasıtasıyla başvuru yapmak

Çeyiz Hesabı’na devlet katkısı birikim süresine ve tutarına göre değişir. İlk 36 ay devlet katkısı ödenmezken 36-47 ay arası birikiminizin %20’si, 48-59 ay arası birikiminizin %22’si, 60 ay ve üzerinde ise birikiminizin %25’i kadar devlet katkısı alabilirsiniz.

Her yıl bir önceki yıla ilişkin yeniden değerleme oranında artırılan azami hesap açılış tutarı ve düzenli ödeme alt/üst limitleri 2024 yılı itibarıyla aşağıdaki gibidir:

  • Aylık ödeme planında asgari ödeme tutarı  999,11 TL, azami ödeme tutarı 9.991,25 TL.
  • Üç aylık ödeme planında asgari ve azami tutar aylık ödeme planının üç katıdır.
  • Azami hesap açılış tutarı ise 149.869,09 TL’dir. 


Şeker Mobil ile bankacılık işlemleri parmaklarınızın ucunda!

Yenilenen Şeker Mobil ile bankacılık işlemlerinizi şubeye gitmeden evinizden veya iş yerinizden hızlı ve rahat şekilde 7/24 gerçekleştirebilirsiniz.

Şeker Mobil ile bankacılık işlemleri parmaklarınızın ucunda!