SMS Şifre

SMS Şifre ile İnternet Şubesi daha güvenli!

Bireysel İnternet Bankacılığı erişiminizde ekstra güvenlik sağlıyoruz.

"SMS Şifre" Bireysel İnternet Bankacılığı erişiminizde ekstra güvenlik sağlayan, internet bankacılığı giriş, EFT/Havale, güvenlik ayarları güncelleme işlemleri gibi ikinci bir onay istenen işlemlerde, cep telefonunuza gönderilen onay şifresidir. 

SMS Şifre uygulamasını kullanabilmeniz için cep telefonu bilgilerinizin güncel olması gerekmektedir. Cep telefonu bilgilerinizi size en yakın şubemizden güncelleyebilirsiniz.

SMS Şifre kullanmak için, Bireysel İnternet Şube menüleri içinde "Ayarlar/ Güvenlik/ Ek Güvenlik Gönderim" seçeneğinden kullanım durumunuzu kontrol edebilirsiniz. Sms şifrenizi aktif etmek için 0850 222 78 78 çağrı merkezini arayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

SMS Şifre tanımlaması yaptıktan sonra İnternet Şubesi'ne giriş yaparken sizden müşteri numaranız, şifreniz ve parolanızı girdikten sonra çıkacak ekranda cep telefonunuza gelecek olan 6 haneli SMS Şifresini girmeniz istenecektir.

Cep telefonunuza gelen SMS mesajında 6 haneli SMS Şifre'nizin yanı sıra, yaptığınız işleme ait 5 karakterden oluşan alfa numerik bir etiket numarası da gönderilmektedir. Bu etiket numarasının, SMS Şifre'nizi girmeniz istenen ekrandaki etiket numarası ile aynı olması gerekir.