İnternet Şubesi
memleketimaltin-hesabi

Altından kazanmak isteyen müşterilerimizin güvenle altın alıp satmasını sağlayan, vadeli ve vadesiz seçenekleri bulunan Memleketim Altın Hesabı Şekerbank’ta. 

Üstelik, vadeli ve vadesiz altın hesaplarınızdan yapacağınız tüm işlemler ücretsiz! 
 
Vadesiz Altın Hesabı ile altın fiyatlarındaki değişime göre istediğiniz zaman bankamız şubelerini, internet veya mobil bankacılık kanallarını kullanarak altın alım-satım işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Vadesiz Altın Hesabı’nın Özellikleri Neler?
• Altın alım-satım işlemlerinizi çalınma veya kaybolma riski olmadan güvenle gerçekleştirebilirsiniz.
• Vadesiz Altın Hesabınızdan yapacağınız işlemlerde; işçilik, eski tarih ya da ayar farklılığı gibi durumlar söz konusu değildir.
• Döviz alıp satar gibi gerçekleştirebileceğiniz işlemlerinizde işçilik maliyeti de ödemezsiniz.
• Vadesiz Altın Hesabı ile 24 ayar 995/1000 saflığında 0,01 gr ve katları şeklinde işlem yapabileceğiniz için küçük tutarlarla birikim yapma olanağına sahip olabilirsiniz.
• Vadesiz TL hesabına veya Şekerbank Bonus Kart’a Düzenli Altın Birikim talimatı vererek, belirlenen TL tutar kadar ya da altın miktarı kadar (gram olarak) altın birikimlerinizi düzenli artırma imkânına sahip olabilirsiniz.
• Ayrıca Şekerbank şubelerinde bulunan bütün altın hesaplarına altın havalesi yapabilirsiniz.
 
Vadeli Altın Hesabı ile birikimlerinizi gram bazında altın olarak değerlendirebilir, belirlemiş olduğunuz vadeye* göre dönem sonunda birikimlerinize yine gram bazında altın olarak ek getiri sağlayabilirsiniz.

Vadeli Altın Hesabı’nın Özellikleri Neler?
• Ziynet altınlarınız Tasarrufun Altın Günü ile İstanbul Altın Rafinerisi uzman eksperleri tarafından değerlendirilerek 24 ayar 995/1000 saflığına çevrilmekte ve bankamız yetkililerince adınıza açılmakta olan Vadesiz Altın Hesabı’na gram olarak yatırılmaktadır. Dilerseniz birikimlerinize ek getiri sağlamak için Vadesiz Altın Hesabı’nı, Vadeli Altın Hesabı’na kolayca dönüştürebilirsiniz. 
• Vadeli Altın Mevduatı işlemlerinden vade sonunda kazandığınız faiz tutarı üzerinden %15 oranında MSİGV (Stopaj) kesintisi yapılmaktadır.

Sizi de birikimlerinizi altında değerlendirmek ve diğer hizmetlerimizle ilgili bilgi almak için Şekerbank şubelerine bekliyoruz. 

Altın Hesaplarınızın bakiyesi diğer mevduat hesaplarında olduğu gibi 100.000 TL karşılığında Tasarruf Mevduatı Sigortası kapsamındadır. 

*Vadeli Altın Hesabı vade ve tutar alt sınırı piyasa koşulları çerçevesinde Bankamız tarafından değiştirilebilecektir. 
Memleketim Altın Hesabı açma işlemlerinizi tüm Şekerbank Şubelerinden, İnternet ve Mobil Bankacılıktan yapabilirsiniz.

 Size en yakın Şekerbank şubesi için tıklayın.