İnternet Şubesi

Çağrı Merkezi Hizmetlerimiz Hakkında Önemli Bilgilendirme

 

Bankaların Bilgi Sistemleri ve Elektronik Bankacılık Hizmetleri Hakkında Yönetmelik kapsamındaki yasal düzenlemeler kapsamında Çağrı Merkezi işlemlerimizde değişiklikler yapılmıştır. Bankacılık işlemlerinizin aksamaması için bazı hatırlatmalarda bulunmak ve sizi bilgilendirmek istiyoruz.

Telefon Bankacılığı'nı aradığınızda; müşteri numaranızı, kart numaranızı veya T.C kimlik numaranızı tuşladıktan sonra Telefon Bankacılığı şifreniz veya kart şifreniz ile birlikte tek kullanımlık SMS Onay kodu ile giriş yapmanız gerekecektir.

Şeker Mobil uygulamasını kullanıyorsanız;

Şeker Mobil uygulaması üzerinden gönderilecek olan Mobil Bildirim’i onaylayarak işleminize devam edebilirsiniz.

Onay bildiriminizin size iletilebilmesi adına Şeker Mobil uygulamasındaki bildirimlerinizin açık olması gerekmektedir.

Uygulamanız yoksa tek kullanımlık onay kodunuz işlem sırasında bankamızda kayıtlı cep telefonunuza SMS olarak gönderilecektir.

SMS Onay kodunuzun size iletilmesi adına bankamızda kayıtlı olan cep telefon numaranızın güncel olması gerekmektedir.

Cep telefonunuzun bankamız sisteminde güncel olup olmadığını İnternet Bankacılığı'ndan kontrol edebilir; güncel değilse size en yakın şubemizden güncelleyebilirsiniz.

Telefon Bankacılığı üzerinden yapacağınız bazı işlemlerde kart şifreniz ya da Telefon Bankacılığı şifreniz ile giriş yapmanız gerekecektir.

Telefon Bankacılığı ve Kart şifrenizi;

*Şeker Mobil, İnternet Bankacılığı'ndan, Şubelerimizden veya Telefon Bankacılığı'ndan hemen oluşturabilirsiniz.

Bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz için yukarıda belirtilen doğrulama yöntemlerini kullanarak ya da Sesli Yanıt Sistemi üzerinden tuşlayacağınız bilgiler ile müşteri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz. Bu bilgiler kullanılmadan yapılacak aramalarda sadece kayıp/çalıntı kart ve şüpheli işlem bildirimi yapabilir, ürünlerimiz ve uygulamalarımız hakkında genel bilgi alabilirsiniz.

*Şeker Mobil Şubeden yalnız kart şifrenizi oluşturabilirsiniz.