İnternet Şubesi

Şeker Mobil Şifre 

 

Şeker Mobil Şifre, Şekerbank İnternet Şubesi’ne giriş işleminde ve ikinci bir onay istenen işlemlerde kullanılmak üzere tek kullanımlık şifre üreten ücretsiz bir cep telefonu uygulamasıdır. Şeker Mobil Şifre tarafından tek seferlik üretilen şifreler; siz kullandıktan sonra bir daha kimse tarafından tekrar kullanılamazlar. Şeker Mobil Şifre uygulamasında tek kullanımlık şifre üretmek için uygulamayı cep telefonunuza yüklerken oluşturduğunuz PIN koduna ihtiyacınız olacaktır. Böylelikle ek güvenliğinizi de PIN kodu ile ekstra güvenlik altına alarak Şekerbank İnternet Şubesi’nde maksimum güvenliğe ulaşmış olacaksınız.

 

Şeker Mobil Şifre uygulamasını Şekerbank İnternet Şube içinden ;
Ayarlarım -> Güvenlik->Ek Güvenlik Seçimi/Şeker Mobil Şifre İşlemleri adımından yükleyebilirsiniz.

 


Şeker Mobil Şifre Hakkında Sık Sorulan Sorular

 
Şeker Mobil Şifre, Şekerbank müşterilerinin internet bankacılığına girişte ikinci faktör güvenlik aracı olarak kullanacakları şifreyi cep telefonlarından güvenli bir şekilde şifre üretmelerine olanak sağlayacak uygulamasıdır. 
Hayır, Şeker Mobil Şifre Uygulaması ücretsizdir. Uygulamayı ilk defa indirdiğinizde bağlı bulunduğunuz operatörün tarifesinden veri transferi nedeni ile hattınıza bir bedel yansıyacaktır.

 

Hayır, Şeker Mobil Şifre Uygulaması üzerinde yapılan işlemler için ek bir bedel alınmamaktadır. Uygulama internete bağlanmadan sadece cihaz üzerinde çalışmaktadır, Telefonunuzun çekmediği yerlerde dahi rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

Şeker Mobil Şifreyi ilk indirirken bağlı bulunduğunuz operatörün tarifesi nedeni ile ortaya çıkabilecek masraf dışında Şeker Mobil Şifre Uygulaması ile yapacağınız işlemler sırasında cep telefonunuzdan internet bağlantısı kurulmayacağı için herhangi bir ücret ödenmeyecektir.

 

Şeker Mobil Şifre Uygulamasını telefonunuzun uygulamalar menüsü içinden başlatmanız gerekmektedir. Aktivasyonu gerçekleştirilmiş uygulamanıza PIN kodunuzu girerek şifrenizi üretebilirsiniz.

 

Şeker Mobil Şifre Uygulamasını kullanarak şifre üretmek istediğinizde kendi belirlemiş olduğunuz PIN kodunu kullanmanız gerektiği için PIN kodunuz bilinmediği sürece ikinci faktör güvenliğiniz tehlike altında değildir. Uygulama üç kez yanlış girilen PIN kodu sonrasında bloke edilecektir. Ancak kişisel güvenliğiniz için telefonunuzu bu nedenlerle kaybettiğiniz ya da servise verdiğiniz takdirde lütfen Çağrı Merkezi ile iletişime geçiniz. Telefonunuzu daha sonra bulsanız ya da geri alsanız dahi aktivasyon sürecini tekrar yapınız.

 

Şeker Mobil Şifre Uygulaması kullanırken telefonunuzun model ve markasına göre uygulamayı yeniden başlatmak zorunda kalabilirsiniz.

 

Şeker mobil şifre uygulaması cep telefonunuzdan aktif edildikten sonra silindiğinde, internet şubesine girişi gerçekleştiremezsiniz. Tekrar giriş yapmak isterseniz çağrı merkezini arayarak diğer ek güvenlik uygulamalarından herhangi birine geçiş yapmanız gerekmektedir. Yeni ek güvenlik uygulamasıyla internet şubesine giriş yapıldıktan sonra Şeker Mobil Şifre işlemleri menüsünden uygulamayı tekrar indirilmeli ve aktivasyon işlemini gerçekleştirilmelisiniz.