İnternet Şubesi

VİOP ile Geleceğin Risklerini Kazanca Dönüştürelim!


Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası’nın faaliyete başladığı tarihten bu yana alım satım işlemlerinde uzman kadrosuyla tüm bireysel ve kurumsal müşterilerine; Bankamız şubeleri emir iletim aracılığı Şeker Yatırım Menkul Değerler A.Ş üzerinden yapılmaktadır.

Neden Vadeli İşlemler?

Vadeli işlem piyasaları üreticilere, ithalat ve ihracatçılara, portföy yöneticileri ve yatırımcılara fiyatların gelecekteki seyirleri hakkında yol gösterici olarak risk ve stok yönetimini kolaylaştırırlar. Bunun yanı sıra, VİOP spot piyasalara oranla daha düşük miktarlarda sermaye ile işlem yapabilme imkanı yaratmaktadır. Spot piyasalarda işlem tutarının tamamı tahsil edilirken, vadeli piyasalarda işlem daha düşük miktardaki teminat ile yapılabilmektedir. Vadeli işlem piyasalarında...

- Korunma amaçlı işlemler : Spot piyasada pozisyonu olup fiyat riskinden korunmak isteyen yatırımcıların gelecekteki fiyatı sabitlemek amacıyla gerçekleştirdiği işlemler.

- Spekülasyon amaçlı işlemler: Fiyat hareketlerinden kazanç sağlamak üzere alınan risk piyasaların likit olmasını sağlarlar.

- Arbitraj amaçlı işlemler : Aynı anda, aynı vadeli işlem sözleşmelerinin işlem gördüğü piyasalar arasındaki fiyat farkları veya spot piyasa ile vadeli piyasa arasındaki fiyat farklılıklarından faydalanarak kar elde etmek amacıyla yapılan işlemlerdir.

Vadeli İşlemler ve Opsiyon Borsası'na ilişkin bilgi almak için vob@sekeryatirim.comadresine e-posta gönderebilir veya aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanarak uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.


İletişim: 
+90-212-334 33 33 (Dahili: 177)
+90-212-334 33 34 
vob@sekeryatirim.com