İnternet Şubesi

Eurobond 

 
Şekerbank Şubelerinde yatırımlarınızı orta ve uzun vadede Eurobond olarak değerlendirebilirsiniz.

Eurobond Kurum/şirket veya devletlerin yurtdışından kaynak sağlamak amacıyla kendi ulusal para birimleri dışında bir para birimi cinsinden yurtdışında çıkardıkları (yurtdışına ihraç ettikleri) uzun vadeli (genelde 2-30 yıl) tahvilleridir

• EUR cinsi eurobondlar için ilan edilen alım-satım oranları 2 iş günü valörlü, diğer YP eurobondlar için ilan edilen alım-satım oranları 3 iş günü valörlü ilan edilmekte ve yapılmaktadır. 
• Eurobond işlemleri saat 10:00-14:00 arası yapılmaktadır.
• Satın almış olduğunuz eurobond ikincil piyasada bozdurarak nakde çevrilebilmektedir. Ancak vadesi gelmeden, ikincil piyasada her an nakite çevrilebilen eurobond, işlem yapılacağı anda piyasadaki faiz oranlarından nakte çevrileceği için kar edilebileceği gibi faiz oranlarının yükselmesi, fiyatların düşmesi halinde zarar edilmesi de söz konusu olabilir.
• Eurobondların kupon faizi sabit ya da değişken olabildiği gibi, altı ayda bir ya da yılda bir kupon ödemeli olabilmektedir.
• Eurobondlar ihraç edilirken üzerindeki kupon faiziyle ihraç edildiği için her bankada kupon faiz oranı aynı olmaktadır.  Dolar cinsi kıymetler yılda iki kere, euro cinsi kıymetler yılda bir kere kupon ödemektedir.


Eurobond oranlarımızı görüntülemek veya ne kadar faiz alacağınızı hesaplamak için tıklayınız.

Eurobond işlemlerinizi Şekerbank Şubelerinden ya da İnternet/Telefon Bankacılığı'ndan yapabilirsiniz.

Size en yakın Şekerbank Şubesi için tıklayınız.