İnternet Şubesi
Tavukçuluk ve Kanatlı Hayvan Kredisi

Tavukçuluk ve Kanatlı Hayvan Kredisi

Modern Hayvancılığa Destek Şekerbank’tan!

Şekerbank’tan et/yumurta tavukçuluğu, hindi ve kanatlı hayvan yetiştiriciliği yapan ve bu alanda faaliyet gösterecek olan çiftçilere ya da tüzel işletmelere mevcut yatırımları büyütme, modernize etme ve yeni tesis kurma konularında ihtiyaç duyacakları işletme ile yatırım giderlerinin finansmanı için uygun faizli, esnek ödeme koşullu kredi imkanı sağlar.

Et Tavukçuluğunda;

10.000 adet kapasiteye sahip olan ya da yapılacak yatırımla en az bu kapasiteye ulaşacak üreticilere, tesis yapımı, mevcut tesisin modernize edilmesi veya büyütülmesi, kümes binası yapımı, yardımcı üniteler, yemlik, suluk, ısıtma, jeneratör ve yem ünitesi gibi yatırım giderlerinin finansmanı için proforma fatura bedelinin %75’ine kadar 60 ay vade ve yılda bir ödemeli kredi verilebilmektedir.

Yumurta Tavukçuluğunda;

5.000 adet kapasiteye sahip olan ya da yapılacak yatırımla en az bu kapasiteye ulaşacak üreticilere, tesis yapımı, mevcut tesisin modernize edilmesi veya büyütülmesi ile bu alanda yapılacak yeni yatırımlar için (kümes binası, yardımcı üniteler, yemlik, suluk, ısıtma, jeneratör ve yem ünitesi gibi giderler için) yatırımın %75’ine kadar 60 vade ile yılda bir ödeme olarak kredi verilebilmektedir. 

Hindi Yetiştiriciliğinde;

2.500 adet kapasiteye sahip olan ya da yapılacak yatırımla en az bu kapasiteye ulaşacak üreticilere, tesis yapımı, mevcut tesisin modernize edilmesi veya büyütülmesi ile bu alanda yapılacak yeni yatırımlar için (kümes binası, yardımcı üniteler, yemlik, suluk, ısıtma, jeneratör ve yem ünitesi gibi giderler için) yatırımın %75’ine kadar 60 vade kredi verilebilmektedir.

Kredi kullandırımı yapılacak gerçek kişi üreticilerin kanatlı hayvan sektöründe minimum 2 yıl deneyim sahibi olması, tüzel kişiliklerde ise, en az bir ortağın sektörde asgari 2 yıl deneyim sahibi olması aranmaktadır. 

Et, Yumurta Tavukçuluğu ve Hindi Yetiştiriciliği Kredisi hakkında detaylı bilgi almak ve Et, Yumurta Tavukçuluğu ve Hindi Yetiştiriciliği Kredisi başvurusu yapmak için en yakın Şekerbank Şubesi'ne başvurabilirsiniz.