İnternet Şubesi
Süt Sığırcılığı ve Besicilik Kredisi

Süt Sığırcılığı ve Besicilik Kredisi


Modern Hayvancılığa Destek Şekerbank’tan!

Besi ve süt hayvancılığı için ihtiyacınız olan üretim girdilerinin karşılanmasında vade ve ödeme kolaylığı sağlanmayan kredinizin tahsil zamanı nakit akışınıza göre belirleniyor, ödemeler işinize engel olmuyor! 

Süt hayvancılığı yapan üreticilerin ve tarımsal işletmelerin, hayvan alımı dahil, hayvan barınaklarının yapımı, yem hazırlama üniteleri, kaba yem depoları, slaj, posa ve gübre çukurlarının yapımı, buzağı ve düve bölümleri, sabit veya mobil sağım üniteleri, süt depolama ve soğutma tankları gibi sektöre özel yatırım kalemleri için proforma fatura bedelinin %75’ine kadar kredi tahsis edilebilmektedir. 

Besi hayvancılığı yapan üreticilerin ve tarımsal işletmelerin, besi barınaklarının yapımı, yem hazırlama üniteleri, kaba yem depoları, silaj, posa ve gübre çukurlarının yapımı gibi bir proje dahilinde gerçekleştirilmesi gereken yatırımları için proforma fatura bedelinin %75’ine kadar kredi tahsis edilebilmektedir.

  • 60 aya varan vade ve yılda bir ödeme imkanı sağlanır.
  • Besi Hayvancılığı kredisinde hayvan alımlarının kredilendirilmesi 18 ay vade ile sınırlıdır.
  • Kredi ile temin edilecek hayvanların Türkvet Kayıt Sistemine kayıtlı, Damızlık Belgesine sahip olması gerekir. 
  • Süt hayvancılığında en az 5 baş ve üzeri, besicilikte en az 10 baş ve üzeri hayvana sahip olan ya da kredilerimiz ile kapasitesini minimum bu seviyeye çıkartacak işletmelere kullandırılır.
Süt Sığırcılığı ve Besicilik Kredisi hakkında detaylı bilgi almak ve Süt Sığırcılığı ve Besicilik Kredisi başvurusu yapmak için en yakın Şekerbank Şubesi'ne başvurabilirsiniz.