PARA TRANSFERLERİ


Para Transferleri-Havale


Para transferi talimatınızı bu ekrandan yapabilirsiniz. Öncelikle işleminizin gerçekleştirileceği hesabınızı seçmeniz gerekmektedir. Bir hesaba ilk defa transfer yapacaksanız ya da daha önce "çok kullandıklarım" listesine eklemediğiniz bir hesaba transfer yapacaksanız, yeni alıcıya seçeneğini işaretlemelisiniz.

Havale ekranlarında "banka adı" alanı Şekerbank seçili olarak gelmektedir.

Öncelikle parayı transfer edeceğiniz hesabın bulunduğu şubenin ilini ve Şube adını seçmelisiniz.

Hesaba havale için il ve şube seçiminden sonra alıcının hesap numarasını girmeniz yeterlidir. Hesaba havale yaparken alıcı adı ve adresi kısımlarını doldurmanız gerekmemektedir.

İsme havale için il ve şube seçiminden sonra alıcı adı ile alıcının adresi alanlarını doldurmanız gerekmektedir. "e-posta ile bildir" seçeneği aynı gün tarihli işlemler için aktif değildir. Bu seçenek sadece ileri tarihli işlemler için aktiftir.

IBAN ile havale yapmak istediğinizde ilk önce "yeni alıcıya" seçeneğini işaretlemeniz gerekmektedir. (Eğer daha önce IBAN ile bir havale işlemi yapmış ve bunu kaydetmişseniz "çok kullandıklarım" seçeneği aktif olacaktır) "Yeni alıcıya" seçeneği işaretlendikten sonra "IBAN (uluslararası banka hesap numarası) girerek işlem yapmak istiyorum" seçeneği aktif olacak ve bu seçeneği de işaretleyebileceksiniz.

Yapacağınız havale işlemlerine, açıklama bölümünden açıklama yazabilirsiniz. İleri tarihli işlemler için "e-posta ile bildir" seçeneğini seçebilirsiniz. Ayrıca alıcıya e-posta ile bildirebilirsiniz. Eğer işleminizi daha sonra da kullanabileceğinizi düşünüyorsanız "çok kullandıklarıma ekle" seçeneğini seçebilir ve bu işleme bir isim verebilirsiniz. Transfer edilecek tutar ve transfer tarihini seçip "tamam" butonuna bastığınızda açılan onay ekranında size, yapılacak işlemin bilgileri gösterilmektedir. Eğer bilgiler doğru ise "onayla" butonuna basarak işlemi sonuçlandırabilir veya düzelt butonuna basarak bir önceki ekrana dönebilirsiniz. İşleminiz onaylandıktan sonra oluşan "tamam" butonuna basarak ana menüye dönebilir ya da "dekont" butonuna basarak havale işleminizin dekontunu hemen yazdırabilir ya da istediğiniz bir e-posta adresine gönderebilirsiniz. İleri tarihli talimatlarınız için dekont bilginiz işlemin yapılacağı gün istediğiniz e-posta adresine gönderilecektir.

Havaleler, talimat gününde karşı hesaba anında geçmektedir.

Para Transferleri-EFT

Başka banka para transfer (EFT) işlemlerinizi bu menüden yapabilirsiniz. Öncelikle işleminizin gerçekleştirileceği hesabınızı seçmeniz gerekmektedir. Bir hesaba ilk defa transfer yapacaksanız ya da daha önce "çok kullandıklarım" listesine eklemediğiniz bir hesaba transfer yapacaksanız, yeni alıcıya seçeneğini işaretlemelisiniz.

EFT işlemleri için öncelikli olarak hesabınızı seçtikten sonra sırasıyla transferin yapılacağı banka adı, il adı ve şube adı seçilmelidir.

Hesaba EFT için alıcı Iban numarası veya hesap numarası, alıcının adı, ödeme türü zorunlu alanlardır. "Ödeme Türü" alanına; Konut Kirası, İşyeri Kirası, Diğer Kiralar, Diğer Ödemeler seçeneklerinden birinin seçilmesi gerekmektedir.

İsme EFT için ise alıcı adı, alıcı baba adı, gönderenin telefonu ile alıcının adresi, ödeme türü, alıcının doğum yeri ve doğum tarihi bilgileri zorunlu alanlardır.

Yeni bir alıcıya IBAN ile EFT yapmak istediğinizde ilk önce "yeni alıcıya" seçeneğini işaretlemeniz gerekmektedir. (Eğer daha önce IBAN ile bir EFT işlemi yapmış ve bunu kaydetmişseniz "çok kullandıklarım" seçeneğini işaretleyerek kayıt bilgilerine ulaşabilirsiniz) IBAN ile yapılan EFT işlemlerinde alıcının adı ve ödeme türü alanları zorunlu alanlardır ve doldurmanız gerekmektedir.

Yapacağınız EFT işlemlerinde, açıklama bölümü alanına EFT'nizle ilgili açıklama yazabilirsiniz. İleri tarihli para transferi işlemleri için e-posta ile bildir seçeneğini seçebilirsiniz. Ayrıca alıcıya e-posta ile bildirebilirsiniz. Eğer işleminizi daha sonra da kullanabileceğinizi düşünüyorsanız "çok kullandıklarıma ekle" seçeneğini seçebilir ve bu eklediğiniz kayıda bir isim verebilirsiniz. Transfer edilecek tutar ve transfer tarihini seçip "tamam" butonuna bastığınızda açılan onay ekranında size, yapılacak işlemin bilgileri gösterilmektedir. Eğer bilgiler doğru ise "onayla" butonuna basarak işlemi sonuçlandırabilir veya "düzelt" butonuna basarak bir önceki ekrana dönebilirsiniz.

Onay ekranında bilgilerinizi son kez kontrol edip "onayla" butonuna basarak EFT işleminizi tamamlamış olursunuz. İşleminiz onaylandıktan sonra oluşan "tamam" butonuna basarak ana menüye dönebilir ya da "dekont" butonuna basarak EFT işleminizin dekontunu hemen yazdırabilir ya da istediğiniz bir e-posta adresine gönderebilirsiniz. İleri tarihli talimatlarınız için dekont bilginiz işlemin yapılacağı gün istediğiniz e-posta adresine gönderilecektir.

EFT işlemleri sadece TL para cinsinden yapılabilmekte olup, Şekerbank hesapları arasında havalelerde ise gönderici ve alıcı hesap türü aynı para cinsinden olmak koşuluyla tüm para türlerinden para transferinizi yapabilirsiniz.

EFT'ler talimat anında hesabınızdan gönderilmekte olup, karşı hesaba geçmesi zaman alabilir. EFT talimatlarınız "transferin yapılacağı tarih" alanında girdiğiniz günün başlangıcı olan 09.00'dan saat 17.15'e kadar yapılmaktadır.

EFT işlemi sonuç ekranı ve EFT dekontlarında gösterilen işlem numarası ile yapmış olduğunuz EFT'nizi , bankamızda sorgulayabilirsiniz. Ayrıca sorgu numarası ile yapmış olduğunuz EFT işleminizi karşı bankadan sorgulayabilirsiniz.

Para Transferleri-Hesaplarım Arasında Transfer

Şekerbank T.A.Ş’de bulunan ve Şekerbank İnternet Şubesi'ne tanımlı vadesiz TL ve döviz hesaplarınız arasında para transferi yapabilirsiniz.

İşlem yapmak istediğiniz ve havalenin gönderileceği hesaplarınızı seçtikten sonra istenilen alanları doldurup "tamam" butonuna basınız. Bu ekranda gözüken "e-posta ile bildir" seçeneği sadece ileri tarihli işlemler için seçilebilir.

Sonraki ekranda bilgilerinizi son kez kontrol edip "onayla" butonuna basarak transfer işleminizi tamamlayabilir ya da "düzelt" butonuna basarak girdiğiniz bilgileri düzeltebilirsiniz. İşleminiz onaylandıktan sonra oluşan "tamam" butonuna basarak ana menüye dönebilir ya da "dekont" tuşuna basarak transfer işleminizin dekontunu hemen yazdırabilir ya da istediğiniz bir e-posta adresine gönderebilirsiniz. İleri tarihli talimatlarınız için dekont bilginiz işlemin yapılacağı gün istediğiniz e-posta adresine gönderilecektir.

Para Transferleri-Başka Banka KK Ödeme

Şekerbank T.A.Ş.’de bulunan vadesiz TL hesaplarınızdan başka bankaların kredi kartlarına para transferi yapabilirsiniz.

Bir kredi kartı hesabına ilk defa transfer yapacaksanız ya da daha önce "çok kullandıklarım" listesine eklemediğiniz bir kredi kartına transfer yapacaksanız, yeni alıcıya seçeneğini işaretlemelisiniz.

17:15'ten sonra verilen kredi kartı borç ödeme talimatları EFT süresinin dolması nedeniyle aynı gün yapılamamaktadır. Ancak verdiğiniz talimatı bir sonraki iş günü için kaydedebilirsiniz. Banka adı alanında kredi kartınızın ait olduğu banka adını ve diğer alanları doldurup "tamam" butonuna basınız.

Sonraki ekranda istenilen bilgileri girdikten sonra "tamam" butonuna basarak işleminize devam edebilir ya da "düzelt" butonuna basarak bilgilerinizi düzeltebilirsiniz. "tamam" butonuna bastıktan sonra gelen ekranda girdiğiniz bilgileri son kez kontrol edip “onayla” butonuna basarak transfer işleminizi tamamlayabilir ya da "düzelt" butonuna basarak girdiğiniz bilgileri düzeltebilirsiniz. İşleminiz onaylandıktan sonra oluşan "tamam" butonuna basarak ana menüye dönebilir ya da "dekont" tuşuna basarak transfer işleminizin dekontunu hemen yazdırabilir ya da istediğiniz bir e-posta adresine gönderebilirsiniz. İleri tarihli talimatlarınız için dekont bilginiz işlemin yapılacağı gün istediğiniz e-posta adresine gönderilecektir.

EFT işlemi sonuç ekranı ve EFT dekontlarında gösterilen işlem numarası, bankamızda sorgu yapabilmek için, sorgu numarası ise, EFT yapmış olduğunuz karşı bankadan işleminizi sorgulayabileceğiniz numaradır.

Para Transferleri-Toplu Para Transferi

Şekerbank‘taki vadesiz TL ve döviz hesaplarından daha önce "çok kullandıklarım" listesine eklediğiniz banka hesaplarınıza ve kredi kartlarınıza tek seferde para transferi yapabilirsiniz.

İşlem yapmak istediğiniz vadesiz TL veya döviz hesabını seçip, havale veya EFT yapmak istediğiniz hesap numarasını ve/veya kredi kart numaralarınızı seçip "tamam" butonuna basınız. Sonraki ekranda "işlemin yapılacağı tarih" alanında istediğiniz tarihi seçiniz. "e-posta ile bildir" seçeneği sadece ileri tarihli işlemler için seçilebilir. Ekranın altında bulunan "tamam" butonuna basarak devam edebilirsiniz.

Bilgilerinizi girdikten sonra "tamam" butonuna basarak işleminize devam edebilir ya da "düzelt" butonuna basarak bilgilerinizi düzeltebilirsiniz. İşleminiz onaylandıktan sonra oluşan "tamam" butonuna basarak ana menüye dönebilir ya da "dekont" tuşuna basarak para transfer işleminizin dekontunu hemen yazdırabilir ya da istediğiniz bir e-posta adresine gönderebilirsiniz. İleri tarihli talimatlarınız için dekont bilginiz işlemin yapılacağı gün istediğiniz e-posta adresine gönderilecektir.

Para Transferleri-Düzenli Ödeme

Vadesiz TL ve döviz hesabınızdan veya Şekerbonus kredi kartınızdan günlük haftalık ve aylık bazda düzenli olarak yapılmak üzere, para transferi talimatı verebilirsiniz. Bu menü günlük, haftalık ya da aylık bazda düzenli olarak fazla miktarda para transferi veya ödeme yapmak durumunda olan ve bu işlemleri her seferinde tekrarlamak istemeyen müşterilerimiz için çok kullanışlıdır.

Düzenli ödeme talimatlarınızı havale ve EFT olarak 2 ayrı adımda verebilirsiniz. İlk adımda yapacağınız düzenli ödeme ile ilgili ödeme bilgilerini girmeniz istenecektir. Düzenli ödemelerinizi isimlendirebilir, ödemelerinizin sıklığı alanını kullanarak ödemelerinizin her ayın kaçıncı gününde veya her haftanın hangi gününde yapılması gerektiğini belirleyebilirsiniz. Düzenli ödeme talimatınız tatil gününe gelirse işlemin tatilden önce ya da sonra yapılıp yapılmayacağını seçebilirsiniz. Ödemelerinizin son gününün tatil gününe gelmesi ihtimaline karşı "tatilden önce" seçeneğini kullanarak son ödeme gününü kaçırmamanız sağlanır. Daha sonra yapacağınız ödeme adedi, tutarı ve ödeme talimatınızın başlangıç tarihi seçtikten sonra tamam diyerek bir sonraki sayfada ödeme planınızı görebilirsiniz.

Burada ödemeleriniz ile ilgili tutar ve tarih değişikliklerini yapabilir dilerseniz talimatlarınızdan istediğiniz kadarını iptal edebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra bir sonraki sayfada kesin ödeme planınız gösterilecektir. Ödeme planınız oluşturulduktan sonra işleminizin gerçekleştirileceği hesabınızı veya kredi kartınızı seçmeniz gerekmektedir. Bir hesaba ilk defa transfer yapacaksanız ya da daha önce "çok kullandıklarım" listesine eklemediğiniz bir hesaba transfer yapacaksanız, "yeni alıcıya" seçeneğini işaretlemelisiniz. Yeni alıcı için gerekli alıcı bilgilerini girdikten sonra "tamam" butonuna basınız.

Sonraki ekranda istenilen alıcı bilgilerini girdikten sonra "tamam" butonuna basarak işleminize devam edebilir ya da "düzelt" butonuna basarak bilgilerinizi düzeltebilirsiniz. "e-posta ile gönder" seçeneğiyle verdiğiniz talimatın dekontunun istediğiniz bir e-posta adresine gönderilmesini sağlayabilirsiniz. "tamam" butonuna bastıktan sonra gelen ekranda girdiğiniz bilgileri son kez kontrol edip "onayla" butonuna basarak transfer işleminizi tamamlayabilir ya da "düzelt" butonuna basarak girdiğiniz bilgileri düzeltebilirsiniz. Bu işlemi IBAN ile de gerçekleştirebilirsiniz.

"Onayla" butonuna bastıktan sonra "işleminiz başarıyla tamamlanmıştır" yazısını göreceksiniz. "Tamam" butonuna bastığınızda internet bankacılığı ana ekranına dönebilirsiniz. Düzenli ödeme menüsüne tekrardan tıkladığınızda yeni düzenli ödeme talimatları verebilir, tamamlanmış ödemelerinizi ve talimat detaylarınızı görüntüleyebilir, dilerseniz talimatlarınızı iptal edebilirsiniz.

Para Transferleri-Talimat İzleme

Seçtiğiniz tarih aralığında talimatlarınızı ve para transferlerinizi durumuna göre görüntüleyebilirsiniz.

İleri tarihli bir talimatınızı kontrol edecekseniz, bu talimatın gerçekleşmesi için yazdığınız tarihi de içeren bir aralıkta sorgulama yapmanız gerekmektedir.

İstediğiniz tarih aralığını ve emir tipini seçip "tamam" butonuna basarsanız talimatın verildiği vadesiz hesabınızın ve talimatlarınızın durumunu görüntüleyebilirsiniz. "Talimat detayı" butonuna basarsanız talimatınızın sorgu numarası gibi çok daha detaylı bilgiler alabilirsiniz. "Talimatı iptal et" isteği gerçekleşen emirler için kullanılamaz.

İleri tarihli EFT talimatınız, hesabınızda yeterli bakiye olması durumunda saat 09:00'da gerçekleşecektir. Hesabınızda yeterli bakiye olmaması durumunda ise; aynı gün içinde saat 09:10 ile 16:20 arasında hesabınız sürekli kontrol edilerek talimatınızın gerçekleştirilmesine çalışılacaktır. 17:15'ten sonra hesabınızda yeterli bakiye olsa bile talimatınız yapılamamış ve iptal edilmiş olacaktır.

İleri tarihli havale talimatınız, hesabınızda yeterli bakiye olması durumunda saat 05:00'de gerçekleşecektir. Hesabınızda yeterli bakiye olmaması durumunda ise; aynı gün içinde saat 05:00 ile 17:00 arasında hesabınız sürekli kontrol edilerek talimatınızın gerçekleştirilmesine çalışılacaktır. 17:00'den sonra hesabınızda yeterli bakiye olsa bile talimatınız yapılamamış ve iptal edilmiş olacaktır.

İleri tarihli vadesiz hesabınızdan yatırım hesabınıza havale talimatınız, hesabınızda yeterli bakiye olması durumunda saat 09:15'de gerçekleşecektir. Hesabınızda yeterli bakiye olmaması durumunda ise; aynı gün içinde saat 09:15 ile 11:10 arasında hesabınız sürekli kontrol edilerek talimatınızın gerçekleştirilmesine çalışılacaktır. 11:10'dan sonra hesabınızda yeterli bakiye olsa bile talimatınız yapılamamış ve iptal edilmiş olacaktır.

İleri tarihli yatırım hesabınızdan vadesiz hesabınıza havale talimatınız, hesabınızda yeterli bakiye olması durumunda saat 09:07'de gerçekleşecektir. Hesabınızda yeterli bakiye olmaması durumunda ise; aynı gün içinde saat 09:07 ile 12:05 arasında hesabınız sürekli kontrol edilerek talimatınızın gerçekleştirilmesine çalışılacaktır. 12:05'den sonra hesabınızda yeterli bakiye olsa bile talimatınız yapılamamış ve iptal edilmiş olacaktır.

Para Transferleri-Çok Kullandıklarım

Sıklıkla havale, EFT ve kredi kartı borç ödeme için verdiğiniz transfer talimatları sırasında girdiğiniz hesap numaralarını çok kullandıklarıma kaydedebilir, bu hesaplara isim verebilir ve bu hesaplara tekrar para transferi yapmak istediğinizde alıcı bilgilerini yazmadan talimatınızı verebilirsiniz.

"Hesaba para transferleri" başlığı altında EFT, havale yaptığınız hesapları; "kredi kartına para transferleri" başlığı altında ödeme yaptığınız kredi kart numaralarını görüntüleyebilirsiniz. "Yeni kayıt ekle" butonuna basarak yeni bir alıcı kaydı ekleyebilir, "kaydı sil" butonuna basarak girdiğiniz bir kaydı tamamen silebilir, "kaydı güncelle" butonuna basarak var olan kaydınızda bilgi değişikliği yapabilir, "kayıt detayı" butonuna basarak daha önce girdiğiniz kayıtları görüntüleyebilirsiniz.

Para Transferleri-SWIFT

Döviz transferi (SWIFT) adımı ile yurtiçi ve yurtdışındaki bankalara döviz transferi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Giriş

Döviz transferi (SWIFT) işlemini yapabilmeniz için öncelikle bir döviz hesabınızın bulunması gerekmektedir. Para transferi yapacağınız bankanın SWIFT kodunu biliyorsanız, sadece SWIFT kodunu girmeniz yeterlidir. Bankaların SWIFT kodları 11 haneden oluşmaktadır. Girdiğiniz SWIFT kodu 11 haneden az ise, sonuna X harfi ekleyerek 11 haneye tamamlayabilirsiniz. SWIFT kodunu bilmiyor iseniz bankanın bulunduğu ülkeyi seçtikten sonra, transferi gerçekleştireceğiniz bankanın ilk iki harfini ve transferi gerçekleştirmek istediğiniz bankanın/şubenin bulunduğu şehrin ilk iki harfini ve işlem tutarını girmeniz gerekecektir. Yurt içindeki bankalara döviz transferi (SWIFT) yapılacak ise dikkat edilmesi gereken nokta başlangıcında Türkiye bulunan bankalara (Türkiye İş Bankası vb) transfer yapılacağı zaman bankanın ilk iki harfinin girilmesi istenen kısmına "tu" girilmesi gerekecektir. Bu girişleri yaptıktan sonra belirlediğiniz kriterlere uyan ve SWIFT sistemine tanımlı banka şubeleri listelenecektir. Buradan diğer gönderim bilgilerini girerek işleminizi tamamlayabilirsiniz. Döviz transferi (SWIFT) işlemleri hafta içi 09:00 - 16:00 arasında yapılabilmektedir. Döviz transferi (SWIFT) işlem girişinizi gün içinde saat 12:30'dan önce yapmanız durumunda para aynı gün, 12:30'dan sonra yapmanız durumunda ise 1 iş günü valörlü karşı bankadaki hesaba gönderilecektir.

Bankamıza yapılacak döviz transferleri için SWIFT Kodu SEKETR2A'dır.

İptal


Yapmış olduğunuz Döviz transferi (SWIFT) işlemini iptal ettirmek istiyorsanız 444 78 78 Şekerbank Çağrı Merkezi'ni arayarak taleplerinizi iletebilirsiniz. Ancak karşı banka bu işlemden dolayı masraf talep edebilir. İptal işleminden kaynaklanan masraflar, döviz transferi (SWIFT) işleminin yapıldığı hesabınızdan alınacaktır.    

Önemli Noktalar


Şekerbank İnternet Şubesi'nde döviz transferi (SWIFT) işlemleri sadece serbest transferler için gerçekleşecektir. Eğer işleminiz ticari amaçlı (ithalat-ihracat amaçlı transferler, ödemeler) bir işlem ise işleminizi şubeniz aracılığı ile yapmanız gerekmektedir. İşleminiz, girişinizi yaptıktan kısa bir sure sonra gerçekleşecektir. İşlem açıklamanız serbest transferler için uygun değilse işleminiz iptal edilecektir. İşlemin hangi aşamada olduğunu Şekerbank İnternet Şubesi'nden takip edebilirsiniz. Gerçekleşmiş olan bir döviz transferi (SWIFT) işleminizdeki bilgi eksiklikleri (örneğin, karşı bankadaki alıcı ismi ile alıcı hesap numarasının tutmaması ) nedeni ile gerçekleşmeyebilir. Bu durumda transferi gerçekleştirdiğiniz banka, bankamızdan işlem ile ilgili bilgilerde düzeltme isteyecektir. Bu bilgilerin tamamlanması amacıyla girdiğiniz telefon numarasından aranarak bilgilerde düzeltme yapmanız talep edilecektir. Karşı banka işlemde yapacağı güncellemeler için ücret talep edebilir. Bu işlem ücreti işlemi gerçekleştirdiğiniz şubede bulunan hesaplarınızdan kesilecektir.

Para Transferleri-Western Union Para Gönder

Western Union Para Gönderim işlemini bu ekrandan yapabilirsiniz. Öncelikle işleminizin gerçekleştirileceği hesabınızı seçmeniz gerekmektedir. Bir hesaba ilk defa transfer yapacaksanız ya da daha önce "çok kullandıklarım" listesine eklemediğiniz bir hesaba transfer yapacaksanız, yeni alıcıya seçeneğini işaretlemelisiniz.

Devamında para göndermek istediğiniz kişinin adı soyadını, ülkesini, isteniyorsa eyalet ve şehrini, göndermek istediğiniz tutarı ve alıcının para birimini bilgilerini girmeniz gerekmektedir. İkinci ekranda ödeme şekli ve test sorusu cevabı bilgilerinin de doldurulması gerekmektedir. Test sorusu ve cevabının doldurulması bazı alıcı ülkeler için zorunlu tutulmaktadır.

Eğer işleminizi daha sonra da kullanabileceğinizi düşünüyorsanız "çok kullandıklarıma ekle" seçeneğini seçebilir ve bu işleme bir isim verebilirsiniz. Tüm bilgilerin girişini yapıp "devam" butonuna bastığınızda açılan onay ekranında size, yapılacak işlemin bilgileri ve "Şekerbank Western Union Hızlı Para Transferi Müşteri Bilgilendirme Formu" gösterilmektedir. Eğer bilgiler doğru ise "onayla" butonuna basarak işlemi sonuçlandırabilir veya düzelt butonuna basarak bir önceki ekrana dönebilirsiniz.

İşleminiz onaylandıktan sonra oluşan "tamam" butonuna basarak ana menüye dönebilir ya da "dekont" butonuna basarak havale işleminizin dekontunu hemen yazdırabilir ya da istediğiniz bir e-posta adresine gönderebilirsiniz.

Para Transferleri-Western Union Para Alım

Western Union Para Alım işlemini bu ekrandan yapabilirsiniz. Öncelikle gelen tutarın aktarılacağı hesabınızı seçmeniz ve MTCN, gönderen ülke, ödeme tutarı ve para birimi bilgilerini doldurmanız gerekmektedir. Girilen bilgilerin doğru olması durumunda gönderilen tutar seçtiğiniz hesaba aktarılır.

Para Transferleri-Western Union İşlem Takibi

Seçtiğiniz tarih aralığında para transferlerinizi durumuna göre görüntüleyebilirsiniz.

İleri tarihli bir talimatınızı kontrol edecekseniz, bu talimatın gerçekleşmesi için yazdığınız tarihi de içeren bir aralıkta sorgulama yapmanız gerekmektedir.

Para Transferleri-Hızlı Gönder

Hızlı para transferi menüsünü kullanarak son 10 EFT ve Havale işleminizi görüntüleyebilir ve para transferi işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Seçmiş olduğunuz para transfer işlemini "Devam" butonuna basarak pratik şekilde gerçekleştirebilirsiniz.