İnternet Şubesi
zirveyeyolculuk

“Genç Üretenler” projesi ile üniversite öğrencilerini bankacılık ile tanıştırıyoruz.


Ziraat Mühendisleri Neden Genç Üretenlerde Olmalı?

Klasik bankacılıktan farklı ürün ve hizmetlerin yer aldığı 'tarım bankacılığı'  müşterisi olan çiftçilere kredi paketlerini ve hizmetlerini anlatmak için,
Anadolu Bankacılığı misyonu doğrultusunda yerel üretimi desteklemek ve bankacılık hizmetlerinden yeterince faydalanmayan bölgelerde tarım bankacılığı müşterilerine ulaşmak için,
Çiftçinin dilinden en iyi onlar konuşup, sorunlarını en iyi onlar anladığı için,
Bu yolculukta çiftçileri bilgilendirecek ve onların üretim kalitesini ve miktarını arttırarak ülkelerini kalkındırmayı görev edinmiş, bunun üzerine eğitim almış, çiftçi sorunlarına çözüm üretilmesini sağlayan “siz ziraat mühendislerini” aramızda görmek istiyoruz.

2015 Genç Üretenler


2015 yılında  Şekerbank olarak öğrencilerle birebir iletişim kurarak 8 üniversitede 1 gün süren  keyifli bir etkinlik gerçekleştirdik. 250 ziraat ile iktisadi idari bilimler fakültesi öğrencisini bankacılık sektörü özellikle de Tarım Bankacılığı ile tanıştıran etkinlikler ve söyleşiler gerçekleştirdik. 

Akdeniz Üniversitesi (Antalya)
Ankara Üniversitesi
Namık Kemal Üniversitesi (Tekirdağ)
Ege Üniversitesi (İzmir)
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (Samsun)
Uludağ Üniversitesi (Bursa)
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi 
Çukurova Üniversitesi (Adana)
Genç üretenler 1 günlük vaka çalışmaları katılarak ve ekipler halinde yarışarak, hem Bankacılığı hem de kendilerini daha yakından tanıma fırsatı buldular. Her üniversitenin 1. gelen takımı olmak üzere toplam 10 takım en son İstanbul’da gerçekleştirilen finalde, tasarladığı ürün ve kampanyaları üst yönetimin oluşturduğu jüri üyelerinin beğenisine sundu. 

Şekerbank olarak üniversite öğrencilerine kendilerine ifade ortamı sağlayarak objektif değerlendirmeler sonucu istihdamda öncelik sağladık.

Etkinliğimize ait fotoğraflar için tıklayınız