İnternet Şubesi

Anadolulu yatırımcı 'bono' dedi.

20.08.2014

 

Şekerbank’ın yüksek talep doğrultusunda toplam tutarı 500 milyon TL’ye çıkardığı bono ihracında, adetsel olarak talebin yüzde 99,5’i bireysel yatırımcılardan geldi. Bölgesel bazda bireysel yatırımcılardan en yüksek talep Ankara ve civarından gelirken, Güneydoğu Anadolu en çok talebin alındığı ikinci bölge oldu.

Şekerbank’ın 13,14,15 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirdiği ve yüksek talep doğrultusunda toplam tutarın 350 milyon TL'den 500 milyon TL'ye çıkarıldığı bono ihracına gelen talebin adetsel bazda yüzde 99,5’i, tutar olarak yüzde 72’si bireysel yatırımcılardan geldi. Şubelerinin yüzde 65’i Anadolu’da bulunan Şekerbank, 1.000 TL’den başlayan taleplerle Türkiye genelinde 3822 bireysel yatırımcıya ulaştı.

 

%0,65 ek getirili, 178 gün(6 ay) vadeli iskontolu bono ihracının bireysel yatırımcı talep sıralamasında bölgesel olarak birinci sırayı Ankara ve civarı alırken, Güneydoğu Anadolu Bölgesi bireysel yatırımcılar açısından en çok talepte bulunulan ikinci bölge oldu.

Halit Yıldız: “Yerel bankacılıktaki gücümüzün teyididir.”
Şekerbank Genel Müdürü Halit Yıldız, Şekerbank bonosunun Türkiye’nin her yerinde büyük ilgi gördüğüne değinerek ihraç sonuçlarına ilişkin şunları söyledi: “Elbette toplam tutar olarak yüksek talep bizim için bir başarıdır.Ancak asıl başarıyı, Anadolu’nun dört bir yanına dağılmış şubelerimizden gelen ve adetsel olarak toplam talebin neredeyse tamamına işaret eden tabana yayılmış bireysel yatırımcı taleplerinde görüyoruz. Küçük ya da büyük tasarrufunu Şekerbank ürünleriyle değerlendirmeyi tercih eden müşterilerimize teşekkür ediyoruz. Bu sonuç, yüzde 65’i Anadolu’da bulunan ve çoğu yarım asırdır aynı yerde hizmet veren Şekerbank şubelerinin yerel bankacılıktaki gücünün teyididir.”