İnternet Şubesi

Şekerbank’tan çiftçiye anında teslim TMO Kart

07.06.2017
Toprak Mahsulleri Ofisi’ne (TMO) ürün bedeli ödemeleri için aracılık eden Şekerbank, başvuru sırasında anında teslim ettiği TMO Kart’ı çiftçilerin kullanımına sunuyor. Şubeden başvuru yapar yapmaz anında kartlarını teslim alan çiftçiler, ürünlerini beklemeden TMO’ya teslim ederek, ürün bedellerini tüm Şekerbank ve diğer banka ATM’lerinden hızlıca çekebiliyor.

Kuruluş amacı tarımın finansmanı olan Şekerbank, 1938’den bu yana ürün piyasalarını düzenleyen Toprak Mahsulleri Ofisi’ne (TMO) üreticilerin ürünlerini teslim edebilmelerine aracılık ederek, TMO Kart’ı şubelerinden başvuru sırasında çiftçilerin kullanıma sunuyor. Şekerbank şubelerinden TMO Kart’ı anında teslim alan çiftçiler, hasat dönemlerinin hemen sonrasında stok maliyeti yükünden kurtularak TMO alım noktalarına ürünlerini beklemeden teslim edebiliyorlar. Çiftçiler ürün bedellerini, TMO Kart’ı kullanarak Şekerbank ATM’lerinden ya da diğer banka ATM’lerinden sıra beklemeden, kolaylıkla çekebiliyorlar.

Başvuru sırasında anında teslim TMO Kart

Bugün, çoğunluğu küçük üreticiler olmak üzere Türkiye genelinde ulaştıkları 350 bine yaklaşan çiftçi müşterine hizmet verdiklerini belirten Şekerbank KOBİ ve Tarım Bankacılığı Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Murat Sabaz, “Kırsal kesimin üretimine devam edebilmesi ve desteklenmesi amacıyla yöntemler geliştiriyor, değişen koşullar karşısında üreticinin korunması ve varlığını sürdürebilmesi için ürün ve uygulamalar sunuyoruz. Çiftçilerimizin hayatlarını kolaylaştırmak için Şekerbank TMO Kart’ı başvuru sırasında anında, hızlı bir şekilde teslim ediyoruz. Böylece çiftçilerimiz kartlarını alır almaz, TMO’ya gidip ürünlerini teslim edebiliyorlar. Ürününü Şekerbank TMO kart ile teslim eden çiftçilerimizin ürün bedelleri ise hesaplarına otomatik olarak geçiyor” dedi.