İnternet Şubesi

Şekerbank’tan çiftçilere masrafsız kredi

04.05.2017

Kuruluş amacı tarımsal üretimin desteklenmesi olan Şekerbank, çiftçilere özel başlattığı yeni kampanyası ile uygun faiz oranları ve 60 aya varan vadelerle masrafsız kredi imkanı sunuyor. Banka kampanya kapsamında ayrıca, ödemelerini düzenli yapan çiftçilere daha avantajlı finansman olanağı sağlıyor.

Kuruluşundan bugüne çiftçi ve üretenleri destekleyen Şekerbank, Türkiye’nin dört bir yanında çiftçilerin tarımsal ihtiyaçlarını uygun koşullarda karşılamaya devam ediyor. Banka, başlattığı yeni kampanyası kapsamında çiftçilere, uygun faiz oranları ve 60 aya varan vadelerle masrafsız kredi imkanı sunarken, ödemelerini düzenli yapan çiftçilere ise daha avantajlı faiz oranları sağlıyor.

26 Mayıs’a kadar devam edecek kampanya ile çiftçilere hasat zamanına göre yılda bir taksit ödeme imkânı da sunuluyor.

Hasat zamanı ödeme imkanı

Kırsal hayatın devamlılığı için ‘Aile Çiftçiliği Bankacılığı’ projesi ile bugüne kadar çiftçi ailelere 4 milyar TL’yi aşkın destek sağladıklarını ve çoğu yarım asırdır aynı yerde hizmet veren köklü şube ağı sayesinde üreticinin yerel ihtiyaçlarına özel çözümler sunduklarını belirten Şekerbank KOBİ ve Tarım Bankacılığı Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Murat Sabaz, çiftçilere yönelik başlatılan bu kampanya ile yine üretenin yanında yer aldıklarını söyledi.

Sabaz, “Kampanyamızda çiftçilerimiz ödemelerini hasat zamanına göre yapabiliyor. Ödemelerini düzenli yapan çiftçilerimize ayrıca daha uygun faiz oranları da sunuyoruz.” dedi. Sabaz, ayrıca teminat sıkıntısı çeken üreticilerin Kredi Garanti Fonu (KGF) teminatlı kredi alternatifi ile kampanyadan faydalanabileceğini kaydetti.