İnternet Şubesi

Şekerbank’ın aktifleri 23 milyar lirayı aştı

05.08.2016

Şekerbank, 2016 Haziran dönemine ait konsolide olmayan mali tablolarını açıkladı. Buna göre yılın ilk yarısı itibariyle Şekerbank’ın toplam aktifleri 23,1 milyar TL oldu. 2016’nın ikinci çeyreğinde toplam mevduatı 15 milyar TL'ye ulaşan Şekerbank’ın, toplam kredi hacmi ise 16 milyar TL’yi aştı. Bu yılın ilk altı ayı itibariyle 20,8 milyon TL net kar elde eden Şekerbank’ın özkaynakları yıllık yüzde 6 büyüme ile 2,6 milyar TL’ye ulaştı.


‘Üretime desteğimiz artarak sürüyor’

Şekerbank Genel Müdürü Servet Taze, ilk yarı bilanço verilerine ilişkin yaptığı değerlendirmede, üretime desteklerinin artarak sürdüğünün altını çizerek, 2016 Haziran sonu itibariyle bu yıl ilk kez finansal hizmet sağladıkları işletme ve çiftçi sayısının bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 36 yükseldiğini kaydetti.

Şekerbank’ın kuruluşundan gelen sorumlu bankacılık anlayışıyla ekonomiye değer katmak için her zamankinden daha da çok çalıştıklarının altını çizen Taze şöyle konuştu: “Kısa bir süre önce yaşadığımız olağanüstü günleri devlet ve milletimizin kenetlenmesiyle hep birlikte aştık. Bu süreçten daha da güçlenerek çıkan demokrasimizin ve ekonomimizin sağlam temellerinin verdiği güven ile Türkiye’nin yoluna daha güçlü bir şekilde devam edeceğine olan inancımız tamdır. Toplumsal değerlerimizin, milli birlik ve beraberliğimizin simgesi köklü bir kurum olarak 63 yıldır olduğu gibi üretimi, ticareti ve yatırımları destekliyor, ülkemizin geleceğine sahip çıkıyoruz. Daha güçlü yarınlara ve yeni başarılara hep birlikte ulaşmak için var gücümüzle üreten Türkiye’nin yanında olmaya devam edeceğiz.”

Şekerbank’ın 30.06.2016 Tarihli Konsolide Olmayan Finansal Sonuçlarına İlişkin Seçilmiş Göstergeler:

Toplam Aktifler: 23,1 milyar TL                   

Toplam Krediler: 16 milyar TL  

Toplam Mevduat: 15 milyar TL                 

Özkaynaklar: 2,6 milyar TL                          

Net Kar: 20,8 milyon TL