İnternet Şubesi

Şekerbank’tan Dünya Saati’ne destek

17.03.2016
170’ten fazla ülkede her yıl gerçekleştirilen “Dünya Saati” kampanyasına 7 yıldır destek veren Şekerbank, iklim değişikliği sorununa dikkat çekmek için bu yıl da ışıklarını söndürecek.

Şekerbank, WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) tarafından yürütülen “Dünya Saati (Earth Hour)” kampanyasına bu yıl da destek verecek. 

Banka, iklim değişikliği sorununa dikkat çekmek için bu yıl 19 Mart Cumartesi günü 20.30-21.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek etkinlik kapsamında Genel Müdürlük ve Kartal Operasyon Merkezi’nin yanı sıra İstanbul dışındaki bazı hizmet binalarının da ışıklarını kapatacak. “Dünya Saati”ne 7 yıldır destek veren Banka, etkinliğe katılım için bu yıl da tüm çalışanlarını teşvik edecek.

Enerji verimliliği yatırımlarının finansmanında Türkiye’de bir ilk olan EKOkredi ürünüyle bugüne kadar yaklaşık 79 bin kişiyi enerji tasarrufuyla tanıştıran Şekerbank, çevre duyarlılığını kredilendirme süreçlerine taşıyarak ve ulusal ve uluslararası iklim değişikliğiyle mücadele platformlarında yer alarak bu alandaki faaliyetlerini sürdürüyor. 

Dünyanın en büyük çevre etkinliklerinden biri…
2007’de Avustralya’da başlatılan kampanya, iklim değişikliği sorununa dikkat çekmek için düzenlenen dünyanın en büyük çevre etkinliklerinden biri olarak her yıl mart ayında 170’ten fazla ülkede ışıkların bir saat boyunca kapanmasıyla gerçekleşiyor. Bu yıl 10’cusu yapılacak etkinlik kapsamında, kentleri ve ülkeleri temsil eden anıtsal yapılar başta olmak üzere binlerce binada ışıklar kapatılacak. Kampanya, 2008 yılından bu yana Türkiye’den de destek görüyor.