İnternet Şubesi

Şekerbank’tan bütçesini düşünen kadınlar için bir ilk…

02.02.2016

Şekerbank, Türkiye’de bir ilk olarak geliştirdiği Bütçem Benim Bonus Kart ile tasarrufun ve ev ekonomisinin mimarı kadınların; harcamalarını kontrol altında tutmalarına ve verecekleri altın talimatı ile her ay düzenli tasarruf yapmalarına imkan tanıyor.  

Şekerbank, bütçesini düşünen kadın müşterilerinin aylık harcama limitlerini belirlemelerini ve yatırım yaparak tasarruf etmelerini sağlamak amacıyla Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi.

Banka’nın geliştirdiği Bütçem Benim Bonus Kart ile kadınlar, bütçelerine göre belirledikleri 250 TL ve üzeri aylık ödeme limiti sayesinde, ekstrelerine yansıyacak tutarları bilerek harcamalarını kontrol altında tutabiliyor. Bütçem Benim Bonus Kart, verilecek 50 TL ve üzeri altın talimatı ile de kadınlara her ay düzenli tasarruf yapma imkanı sunuyor. 

Bütçem Benim Bonus Kart, yapılan alışverişlerden Bonus kazanılmasına ve farklı sektörlerden Bonus üyesi işyerlerinden taksitli alışveriş yapılabilmesine de imkan veriyor.  

Gökhan Ertürk: “Kadınlar, hem kredi kartı harcamalarını kontrol altında tutuyor hem de tasarruf ediyor”

Şekerbank Perakende Bankacılık Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk, ekonomik büyümeye en büyük katkının üretim ve tasarruftan geleceğine inandıklarını, bu doğrultuda yaygın ve köklü şube ağıyla 62 yıldır Türkiye’nin üretenlerini desteklediklerini, tabana yaygın tasarrufu özendiren ürün ve hizmetler sunduklarını ifade etti. Ertürk, bu kapsamda tasarrufun ve ev ekonomisinin mimarları kadınların bütçelerine yaptıkları katkıyı artırmak ve geleceklerini güvence altına almalarını sağlamak amacıyla yeni bir ürün geliştirdiklerini kaydetti.

Ertürk, yaptıkları araştırmalar sonucu kadınların, kullandıkları kredi kartları ile harcamalarını kontrol altında tutarken, tasarruf yapmak istediklerinin de ortaya çıktığını, bunu dikkate alarak kadınlara yönelik bir ilki gerçekleştirip Bütçem Benim Bonus Kart’ı hayata geçirdiklerini ifade etti. Ertürk, “Belirledikleri limit sayesinde aylık kredi kartı borcunu önceden bilen kadınlar, bütçelerini kontrol altında tutarken, küçük tutarlarla tasarruf yapma imkanına da sahip oluyor” dedi.