İnternet Şubesi

Esnafın bankası Şekerbank’a Ahilik ödülü

29.09.2014

 

Şekerbank, ‘Ahilik Hizmet Ödülü’ne layık görülen ilk banka oldu. 

Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli tarafından Şekerbank Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Basri Göktan’a verilen ödül, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da katıldığı Kırşehir’de düzenlenen Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen törenle sunuldu.

‘Anadolu Bankacılığı’ anlayışıyla köyden kente yerel bankacılıkta 60 yıllık uzmanlığı bulunan Şekerbank, esnafa yönelik gerçekleştirdiği çalışmalarla ‘Ahilik Hizmet Ödülü’nün sahibi oldu. 

Anadolu’daki 800 yıllık köklü ticari geleneği yaşatmayı amaçlayan Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında ilk kez bir bankaya layık görülen ‘Ahilik Hizmet Ödülü’nü, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da katıldığı Kırşehir Ahi Evran Külliyesi'ndeki törende, Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Şekerbank Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Basri Göktan'a verdi.

Hasan Basri Göktan: “60 yıldır esnafın bankasıyız”

Anadolu'nun 800 yıllık Ahi geleneğinin devam etmesine katkı yapmaktan onur duyduklarını söyleyen Göktan, ‘Ahilik Hizmet Ödülü’nü almaktan dolayı büyük onur duyduklarını belirterek, “Anadolu Bankacılığı’nın lideri Şekerbank, kurulduğu günden bugüne 60 yıldır, her zaman esnafın ve Türkiye'nin üreten kesimlerinin destekçisi oldu, olmaya devam edecek. Finans sektörünün Ahi'leri olarak, bugün bize verilen bu onura layık olmak için tüm gücümüzle çalışmaya, sektörümüze örnek oluşturmaya, Türkiye'nin sürdürülebilir kalkınmasını finanse etmeye devam edeceğiz.” dedi.

Her ayın 15’i ‘Esnaf Günü’

Şekerbank, geçtiğimiz yıl Gümrük ve Ticaret Bakanlığı himayesinde başlattığı her ayın 15’i ‘Esnaf Günü’ projesi kapsamında tüketicileri esnaftan alışveriş yapmaya yönlendiriyor. Banka, esnafın iş hacminin ve rekabetsel gücünün artmasını ve bu sayede kapılarının hep açık kalmasını hedefliyor. 

Şekerbank üstlendiği bu sosyal misyon doğrultusunda, Anadolu'nun farklı il ve ilçelerinde esnaf odaları ile birlikte özel indirim günleri gerçekleştiriyor. Şekerbank'ın girişimleriyle esnaf için bir araya gelen dev markalar, her ayın 15’i ‘Esnaf Günü’ kapsamında hem esnafa hem de esnaftan alışveriş yapan tüketicilere özel kampanyalar düzenliyor.