İnternet Şubesi

Şekerbank’a “Ticari Kartlarda En Hızlı Büyüyen Banka” ödülü

21.04.2015

 

Şekerbank, MasterCard tarafından yapılan değerlendirme sonucu “2014 Yılında Ticari Kartlarda Oransal Olarak En Hızlı Büyüyen Banka” ödülünü aldı. Banka, geçtiğimiz yıl da sahibi olduğu ödülü, kredi kartı ve banka kartını birleştirdiği ve sektörde bir ilk olan “Üreten Kart”ın katkısıyla kazandı. Ödülü, MasterCard Türkiye Ülke Müdürü Yasemin Bedir, Şekerbank Genel Müdürü Halit Yıldız’a sundu.

“Anadolu Bankacılığı” misyonu doğrultusunda toplam kredi portföyünün yüzde 89’unu ticari kredilere ayıran Şekerbank, MasterCard tarafından “2014 Yılında Ticari Kartlarda Oransal Olarak En Hızlı Büyüyen Banka” ödülüne layık görüldü. 

Şekerbank, sektörde bir ilke imza atarak kredi kartı ve banka kartını birleştirdiği “Üreten Kart”ın sunulduğu ilk yılda gösterdiği göz alıcı büyümenin de etkisiyle MasterCard tarafından ikinci kez ödüllendirildi. MasterCard’ın “2014 MasterCard Ödülleri” kapsamında, “Ticari Kartlarda Oransal Olarak En Hızlı Büyüyen Banka” kategorisinde Şekerbank’a verilen ödülü, MasterCard Türkiye Ülke Müdürü Yasemin Bedir, Genel Müdür Halit Yıldız’a sundu.

Halit Yıldız: “Ticaretin finansmanında lideriz”

Şekerbank Genel Müdürü Halit Yıldız, kuruluşundan bu yana üretime yönelik kredilere ağırlık veren Şekerbank’ın, toplam kredi portföyünün yüzde 89’unu ticari kredilere ayırarak bu alanda lider olduğunu belirtirken, ihtiyaca ve bölgeye özel terzi usulü bankacılık yaptıklarını ifade etti. Yıldız, Türkiye ve Avrupa’da ilk kez kredi kartı ve banka kartını birleştirdikleri “Üreten Kart”ın ilk yılı olan 2014’teki büyümesinin de katkısıyla MasterCard tarafından ikinci kez bu kategoride ödüle layık görülmekten dolayı büyük mutluluk duyduklarını kaydetti. Halit Yıldız, MasterCard’ın ticari kart pazarındaki bankalar arasında yaptığı değerlendirme sonucu verilen ödül için başvuru olmadığını da belirterek, ödülün önemini vurguladı. 

Yıldız, Mart 2014’te sunulan “Üreten Kart”ın etkisiyle ticari kart portföylerinin bir yılda birkaç kat arttığına dikkati çekti. “Üreten Kart” ürünü ile esnafın tüm şirket harcamalarını gerçekleştirirken, aynı zamanda şubeye gitmeden ATM’den kredi başvurusu yapıp kredi tutarını da ATM’den çekebildiğini ifade eden Yıldız, bu ürün ile esnaf ve işletme sahiplerine tüm bankacılık ürünlerini tek bir hesap özetiyle, yani tek bir ekstre ile takip edebilme imkanı sağladıklarını kaydetti. Yıldız, “Üreten Kart, işletme sahibi müşterilerimizin Bankamızdaki birden fazla kredili ürüne ve vadesiz hesabına istediği şekilde ulaşmasını, onların hayatını kolaylaştırarak daha çok üretmelerini sağlayan bir nevi anahtardır.” dedi.