İnternet Şubesi

Şekerbank, tasarruf sahiplerine gece gündüz kazandıracak

15.03.2015

 

Şekerbank, yeni bankacılık ürünü “Gece Gündüz Hesabı” ile vadesiz mevduatın rahatlığını vadelinin faiz kazancıyla birleştirerek küçük tasarruf sahiplerinin birikim yapmasına destek oluyor. %11 avantajlı tanışma faizi ile sunulan “Gece Gündüz Hesabı” gündüz vadesiz, gece vadeli mevduat hesabı oluyor.

 

Şekerbank, küçük tutarlarla tasarruf yapmak isteyen müşterilerine “Gece Gündüz Hesabı”nı sunuyor. 

30 gün boyunca geçerli %11 avantajlı tanışma faizi ile açılan “Gece Gündüz Hesabı”, müşterilerin günlük bankacılık işlemlerini yürütürken, TL cinsi vadesiz hesaptaki tutarların değer kazanmasına ve günlük ödemelerin gerçekleştirildiği vadesiz hesapların aynı zamanda vadeli olarak kullanılmasına imkan tanıyor. 

“Gece Gündüz Hesabı” ile küçük tasarruf sahipleri, birikimlerini, gecelik vadeli mevduat hesabında değerlendirirken, aynı zamanda vade bekleme derdi olmadan her an para yatırıp çekebiliyor ve günlük bankacılık işlemlerini gerçekleştirebiliyor. 

Müşterilerin tüm bankacılık işlemlerini tek hesapta takip etmesini sağlayan “Gece Gündüz Hesabı”ndan Şekerbank’tan ilk defa hesap açacak müşteriler yararlanabilecek.

Gökhan Ertürk: “Günlük ödemeler tasarrufu engellemesin istedik”

Şekerbank Perakende Bankacılık Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk, Anadolu’daki yaygın ve köklü şube ağıyla 62 yıldır tabana yaygın tasarrufu özendiren ürünler sunduklarını ifade ederek, “Gece Gündüz Hesabı”nı oluştururken küçük tasarruf sahiplerinin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurduklarını söyledi. 

Ertürk, hesap sahiplerinin günlük ödemeler yüzünden birikimlerini belirli bir süre vadeli hesaba yatıramadıklarını ve bunun da tasarruf etmeyi engellediğini belirterek, “Gece Gündüz Hesabı” ile gecelik faiz oranlarıyla vadesiz hesaplardaki bakiyelerin de değer kazanacağını kaydetti. Ertürk, sözlerini şöyle sürdürdü: “Gecelik faiz oranlarıyla vadesiz hesaplardaki tutarlar, küçük miktarlarda dahi olsa her gün değerleniyor. Günlük hayatın finansal zorunlulukları, ödemeler, faturalar yüzünden tasarruf engellenmesin istedik. Gece Gündüz Hesabı ile müşterilerimiz, hesaplarından EFT, havale, virman, kredi ödemeleri, para çekme/yatırma gibi işlemlerini gerçekleştirirken, vade bozulmayacak ve faiz kaybı yaşamayacaklar. Ayrıca, Gece Gündüz Hesabı’na yönelik avantajlı tanışma faiz oranımızın da müşterilerimizin tasarrufa yönelmesine yardımcı olacağını umuyoruz.”