İnternet Şubesi

Şekerbank, hal ve fırıncı esnafının yanında

24.02.2015

 

Ekonominin temel dinamiğini oluşturan esnaf ve işletmelere destek olarak üretimi artırmayı hedefleyen Şekerbank, hal ve fırıncı esnafına özel destek paketleri geliştirdi. “Taptaze Destek Paketi” ticarete hayat veren hal esnafının, “Ekmeğine Destek Paketi” de üretim sektörüyle doğrudan işbirliği içinde olan fırıncıların tüm finansal ihtiyaçlarına özel geliştirilmiş bankacılık ürün ve indirimlerini kapsıyor. 

 

“Taptaze Destek Paketi” kapsamında, hal esnafının en önemli gider kalemini oluşturan teminat mektubu ücretsiz sunuluyor. “Ekmeğine Destek Paketi” ile de fırıncılar, un alımlarında peşin fiyatına 90 güne kadar vade imkanından faizsiz, komisyonsuz ve masrafsız yararlanabiliyor.

“Anadolu Bankacılığı” misyonuyla 62 yıldır üretimi destekleyen Şekerbank, yol arkadaşı olarak gördüğü tarım, esnaf, KOBİ ve işletmelere özel destek paketlerine yenilerini ekledi. 

Hal esnafı ve fırıncıların finansman ihtiyaçlarını karşılayarak iş hacimlerini artırmayı hedefleyen Şekerbank, hem gıda sektöründe faaliyet gösteren hem de ticarete hayat veren hal esnafı için “Taptaze Destek Paketi”, yine hem gıda sektöründe olan hem de üretim sektörüyle doğrudan işbirliği içinde bulunan fırıncılara özel “Ekmeğine Destek Paketi”ni geliştirdi. 

Tüm Bostan Sebze Meyve Komisyoncu ve Tüccarlar Federasyonu’nun (TÜMESKOM) Genel Merkezi’nde düzenlenen törende protokollere, Şekerbank T.A.Ş Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk ile TÜMESKOM Başkanı Burhan Er ve Ekmek Üreticileri Federasyonu (EKMEK-DER) İstanbul Bölge Başkanı Selahattin Büyük imza attı. 

Destek paketleri, hal ve fırıncı esnafının tüm finansal ihtiyaçlarına özel geliştirilmiş bankacılık ürün ve indirimlerini kapsıyor. Uzun vadeli yatırım kredileri, tadilat ve konut kredileri, mimarlık ve mühendislik firmaları ile elektrik ve GSM/teknoloji giderlerinde indirim, destek paketlerinin öne çıkan özelliklerinden bazılarını oluşturuyor.

Gökhan Ertürk: “Fırıncı ve hal esnafı, üretimin sürdürülebilirliği için hayati öneme sahip”

Şekerbank Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk; protokollerin imza töreninde yaptığı konuşmada, “Anadolu Bankacılığı”nı misyon edinmiş, esnaf ve küçük işletmelere özel tabana yaygın bankacılıkta köklü bilgi birikimine sahip bir banka olarak, hal esnafı için “Taptaze Destek Paketi” ve fırıncılara yönelik “Ekmeğine Destek Paketi”ni geliştirdiklerini söyledi. Ertürk, “Hal ve fırıncı esnafımız, tüm ihtiyaçlarını bu paketlerle karşılayabilecek. Bu destek paketlerimizi de her zaman olduğu gibi, çalışma koşulları ve sektörel ihtiyaçlara uygun bir şekilde üretimin artmasını hedefleyerek geliştirdik. Her sektörün ve her bölgenin farklı ihtiyaçları olduğunu bilerek esnafımıza, sektörüne özel imkanlar sunacağız. Üretimin sürdürülebilirliği için hayati önemi olan fırıncı ve hal esnafı ile bu adımı atmaktan dolayı mutluyuz. Umuyoruz bu paketlerle esnafımızın iş hacmi artar, bereketi bol olur” diye konuştu

“Sadece kredi değil, giderlerin yönetimine de yardımcı oluyoruz”

Şekerbank'ın, geliştirdiği “Taptaze Destek Paketi’ ve “Ekmeğine Destek Paketi”nin, hal ve fırıncı esnafının ihtiyaçlarına yönelik terzi usulü hazırlanmış ürün ve hizmet paketleri olduğunu vurgulayan Ertürk; “Bu paketlerle hal ve fırıncı esnafımıza sadece kredi değil, hem finansman hem de destek hizmetleri içeren bankacılık çözümleri sunuyoruz. Paketler sayesinde işletmelerin tüm ihtiyaçlarını karşılarken, yaptığımız indirim anlaşmaları ile de giderlerini yönetmelerine yardımcı oluyoruz” dedi.

Ücretsiz teminat mektubu...

Sebze-meyve komisyoncuları ve tüccarlarının en önemli gider kalemini oluşturan teminat mektubu, “Taptaze Destek Paketi” kapsamında ücretsiz olarak sunuluyor. 
Hal esnafının ilk çek karnesi defteri ve tahsil çeklerinden de masraf alınmıyor.

Un alımında peşin fiyatına 90 güne kadar vade imkanı

“Ekmeğine Destek Paketi” kapsamında fırıncılar, ŞekerSirket sistemi sayesinde anlaşmalı un fabrikalarından yapacağı un alımlarını peşin fiyatına 90 güne kadar vade imkanı ile faizsiz, komisyonsuz ve masrafsız olarak hiçbir bedel ödemeden gerçekleştirebiliyor. 

Hijyen kurallarına uygun gıda üretimi ve satış yapan fırıncılar için kalite standartlarını yükseltmek amacıyla 60 aya varan vadelerde tadilat kredisi imkanı sunuluyor. Ayrıca, istemeleri halinde fırıncılar, anlaşmalı mimarlık ve mühendislik firmalarından %35’e varan indirimden de faydalanabiliyor. 

Emeği ve enerjiyi koruyan EKOkredi ürünü ile fırıncı esnafı; fırın yalıtımı, yenilemesi ve A enerji sınıfı ekipman alımı gibi birçok ihtiyacını karşılarken, yatırım büyüklüğü ve türüne bağlı olarak bir yıla kadar ödemesiz dönem seçeneğinden de yararlanabiliyor. 

“Fırıncıya Özel Her Şey Dahil Konut Kredisi” ve “Konut Tadilat Kredisi” ile fırıncılar, 20 yıl vadeli eşit taksitli tadilat kredisinden ve 30 yıl vadeli, tahsis ücretsiz tek konut kredisinden de ayda bir veya 3 ayda bir ödeme imkanıyla yararlanabiliyor. İlk yıl DASK ve konut paket sigortası da hediye ediliyor.

Üreten Kart ile ATM’den kredi başvurusu...

“Taptaze Destek Paketi” ve “Ekmeğine Destek Paketi” kapsamında, hal ve fırıncı esnafına hesap işletim ücreti, çek, havale ve EFT masraflarında avantajlar sağlayan Şekerbank, işini büyütmek, mal alımlarını artırmak isteyen hal ve fırıncı esnafına, 60 aya varan vade ve 6 aya kadar ödemesiz dönemi bulunan kredi imkanı sunuyor. 

Özel avantajlı komisyon oranları ve esnek fiyatlama yapısı ile POS ürünlerinin yanı sıra Şekerbank, “Üreten Kart” ürünüyle de hal ve fırıncı esnafının finansal ihtiyaçlarının karşılanmasını kolaylaştırıyor. Üreten Kart, işletmelerin 7/24 ATM’den taksitli ticari kredi başvurusu yapabilmelerinin yanı sıra onaylanan kredilerin ATM’den çekilebilmesine de olanak tanıyor. Hal esnafından ilk yıl Üreten Kart ücreti alınmıyor, fırıncı esnafı için de Üreten Kart’a bağlı KMH ürünü ilk 3 ay faizsiz olacak. 

Hal ve fırıncı esnafı, paketler sayesinde, elektrikten GSM ve elektronik giderlerine kadar birçok avantajın sahibi oluyor. 

Banka’nın yaptığı anlaşmalar kapsamında, hal ve fırıncı esnafı ulusal ve yerel birçok markadan da indirimler sağlıyor.