İnternet Şubesi

Şekerbank’tan Dünya Saati’ne destek

27.03.2015

 

“Dünya Saati” kampanyasına 6 yıldır destek veren Şekerbank, iklim değişikliği sorununa dikkat çekmek için bu yıl da ışıklarını söndürecek.

Şekerbank, WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) tarafından yürütülen “Dünya Saati” kampanyasına bu yıl da destek verecek. 

Banka, iklim değişikliği sorununa dikkat çekmek için Genel Müdürlük binalarının ışıklarını 28 Mart Cumartesi günü 20.30-21.30 saatleri arasında kapatacak. “Dünya Saati”ne 6 yıldır destek veren Banka, etkinliğe katılım için bu yıl da tüm çalışanlarını teşvik edecek. 

2007’de Avustralya’da başlatılan kampanya, çevre konusundaki en büyük kitlesel hareket olarak her yıl mart ayının son cumartesi günü 150’den fazla ülkede ışıkların bir saat boyunca kapanmasıyla gerçekleşiyor. Kampanya, 2008 yılından bu yana Türkiye’den de destek görüyor. 

Şekerbank, enerji verimliliği yatırımlarının finansmanında Türkiye’de bir ilk olan EKOkredi ürünüyle bugüne kadar 61 bini aşkın kişiyi enerji tasarrufuyla tanıştırdı. Banka, çevre duyarlılığını kredilendirme süreçlerine taşıyarak ve iklim değişikliğiyle mücadele platformlarında yer alarak bu alandaki faaliyetlerini sürdürüyor.