İnternet Şubesi

Emeğini koru, tasarrufa uzat elini Türkiye!

Kendi işinizi kurdunuz, bütün emeğinizi, enerjinizi bu işe verdiniz. İşinizi büyütmek, kazancınızı artırmak için gece gündüz demeden çalıştınız. Şimdi alacağınız tasarruf önlemleriyle gereksiz harcamalardan kaçınmak istiyorsunuz.

Şekerbank, EKOkredi’yi; Enerjiyi ve Emeği Koruyan Kredi’yi sizin için geliştirdi.
Enerji tasarrufuna yönelik her türlü yatırımınız için Şekerbank’tan uygun ödeme koşullarıyla kredi alabilir, elektriğe, yakıta, suya, doğalgaza ödediğiniz tutarı azaltabilirsiniz. Ayrıca, ısınma ve üretimde alternatif enerji kaynaklarını tercih ettiğinizde de Şekerbank’ta yatırım krediniz hazır.

EKOkredi başvurularınızı hemen yapabilir ya da en yakın Şekerbank şubesini ziyaret edebilirsiniz.

Binalarda enerji verimliliği kredisiyle hem emeğinizi hem de enerji kaynaklarını koruyun.
Enerjiye olan ihtiyacın giderek artması, enerji kaynaklarının tükeniyor olması binalarda enerjinin verimli kullanımını son derece önemli bir konu haline getiriyor.

Ülkemizde, toplam elektrik tüketiminin %40’ı binalarda gerçekleşiyor. Binalar, enerji tüketiminde sanayi sektöründen sonra ikinci sırada yer alıyor.

Binalarda;
• Enerjinin rasyonel kullanılması ve tüketilmesi
• Enerjinin uygun cihaz ve sistem tasarımları ile en verimli şekilde kullanılması
• Kullanılan enerjinin korunması
• Atık enerjinin sisteme geri kazandırılması her geçen gün daha da önem kazanıyor. Bu amaçla yapılacak yatırımlar, kısa sürede önemli tasarruf imkanları yaratmaktadır.

Örneğin, binanızın dış duvarlarında / çatısında ve tesisatında ısı yalıtımı yaparak ısıtma-soğutma giderlerinizde %50-60’a varan tasarruf sağlayabilir ya da binanızda yalıtım camı kullanarak ısı kayıplarını %75 oranında azaltabilirsiniz. Yapacağınız bu yatırımlar 1-2 yılda size geri dönecektir.

Şekerbank EKOkredi, binalarda enerji verimliliği konusunda da işletmelere önemli imkanlar sağlıyor.

• Pencere, çatı, temel yalıtımı veya mantolama
• Isınma ve sıcak su için güneş panelleri
• İnşaatlarınıza tasarruflu yapı elemanları
• A sınıfı enerji tüketen cihazlar
• Doğalgaz sistemine geçiş vb. verimli enerji kullanımına yönelik her tür yatırımınız için Şekerbank’ta krediniz hazır.

EKOKredi ile binalarda enerji verimliliği sağlayan yatırımlarınıza 8 yıla kadar vade seçeneği
Binalarda verimli enerji kullanımına yönelik yatırımlarınıza finansman desteği sağlayan Şekerbank EKOkredi’yi, 8 yıla varan vadelerle, 2 yıla kadar geri ödemesiz olarak kullanabileceğiniz gibi, döviz ve dövize endeksli kredi seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz
 
Doğal enerji kaynaklarıyla kendi enerjinizi üretebilirsiniz
Doğal enerji kaynakları olan rüzgar, su ve güneş enerjisini elektrik enerjisine dönüştürmeye yönelik yatırımlarınızın finansmanında da EKOkredi’yi kullanabilirsiniz.
Yenilenebilir enerjiye yönelik yatırımlarınızda ödeme kolaylığı
Yenilenebilir enerjiye yönelik yatırımlarınız için EKOkredi aldığınızda 2 yıla kadar geri ödemesiz, 8 yıla varan vade imkanından ya da isterseniz döviz ve dövize endeksli kredi seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.
Atık arıtma ve geri kazanım yöntemleriyle hem doğal kaynakları koruyun hem de tasarruf sağlayın 
Üretimden kaynaklanan her türlü atık maddenin etkisizleştirilmesi, uzaklaştırılması ve mümkün olduğu ölçüde geri kazanılması, günümüzde, en hayati yönetsel faaliyetlerden biri olarak ortaya çıkmaktadır.

Teknik ve verimli atık yönetimi politikaları uygulamaları, tehlikeli atıkları bertaraf ederek doğamızı korurken, geri kazanılabilen atıkların yeniden üretime katılması ile de üretim maliyetlerinde önemli tasarruflar sağlayabilmektedir.

Özellikle sanayi üretim atıklarında geri dönüşüm, bugün bütün gelişmiş ülkelerin uyguladığı bir yöntemdir ve gelecekte de aynı önemi taşımaya devam edecektir.

Atık yönetiminde de uygun kredi koşulları 
Şekerbank EKOkredi’yi hem doğanın hem de işletmenizin kaynaklarının korunmasına yönelik yatırımlarınızın finansmanı için, 2 yıla kadar geri ödemesiz ve uygun vade seçenekleriyle kullanabilirsiniz.

Yukarıda belirtilenler ile sınırlı olmamak üzere; çevrenin korunması, geliştirilmesi, enerji tüketiminin azaltılması, emeğin ve enerjinin verimli kullanıma yönelik tüm yatırımlar ve bu kapsamdaki işletme sermayesi ihtiyaçları uygun vade, ödeme koşulları ve fiyatlama ile karşılanabilecektir.

EKOkredi’yle hem kendi emeğinizi, hem de Türkiye’nin enerjisini korumak sizin elinizde…
Tasarrufa uzat elini Türkiye!
Riskli yapıların yeniden inşasında bina enerji sınıfını yükseltin; enerji tasarrufuna katkı sağlayın. 

Avrupa Birliği tanımına göre küçük ve orta ölçekli (KOBİ) bir inşaat firması iseniz; Enerji Kimlik Belgesi B ve üzeri yeniden inşa projeleriniz için özel olarak geliştirilmiş Ticari Kredilerimizden faydalanabilirsiniz. 

Proje bazında maliyetin % 30 unu avantajlı faiz oranları; ihtiyacınıza göre ödemesiz dönem ve 2 yıla kadar vade ile finanse edebilirsiniz. 
 
Konutlarda enerji tasarrufuna katkı sağlamak için kullanılan beyaz eşyadan LED aydınlatmaya, pencere ve yalıtımdan doğalgaz kazanlarına enerji verimliliği sağlayan ekipmanların dağıtıcısı/ bayisi/ uygulayıcısı olan firmanızın işletme sermayesi ihtiyaçları uygun vade, ödeme koşulları ve fiyatlama ile karşılanabilecektir. 

Hangi firmaların ürünlerinin finansmanının bu kredi kapsamında değerlendirilebileceğini görmek için yukarıdaki linkten faydalanabilirsiniz. Eğer bu listede verilen firmalardan birinin ilgili ürünlerini satıyorsanız Bankamız ve TuREEFF tarafından belirlenen raporlama koşullarını kabul etmeniz durumunda bu ürünlerin finansmanı için uygun koşullarla bankamızdan kredi kullanabilirsiniz.