İnternet Şubesi
Şekerbank İnternet Şubesi veya 0850 222 78 78 Çağrı Merkezi'ni kullanarak bağışta bulunabileceğiniz kurumlar ve hesap numaraları:

“TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ ELELE VAKFI” 21 Nisan 1996 tarihli Resmi Gazetede ilan edilerek kuruluşunu tamamlamıştır.

Türk Silahlı Kuvvetleri Elele Vakfı, Ülke savunması ve milletin bölünmez bütünlüğü için görevi başında yaralanan veya uzvunu kaybedenler başta olmak üzere Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Personeli, emeklisi, malulen emeklisi(erbaş/er gaziler dahil) ve bunların bakmakla yükümlü olduklarının rehabilitasyonu ve devamlı bakımlarını sağlamak, uygar ve çağdaş seviyede sağlıklı bir yaşam sürdürebilmelerine katkıda bulunmak, sağlık hizmetlerini daha iyiye götürmek, engelli çocuk ve yetişkinlerle ilgili çalışma ve faaliyetlerde bulunmaktır.

Türk Silahlı Kuvvetleri Elele Vakfı’nın bağış ödemelerini (Türk Lirası olarak) Bankamız aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

IBAN : TR50 0005 9019 5013 0195 0025 54

“Bağış” ödeme tipi için alt ve üst limit sınırı bulunmamaktadır.

www.elele.org.tr

"TSKMEV-Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı"nın bağış ödemelerini (TL, USD ve EUR) bankamız aracılığı ile yapabilirsiniz.

“Bağış” ödeme tipi için alt ve üst limit sınırı bulunmamaktadır.

Bağış için Hesap numaraları;

 

•1982 TL
•1983 USD
•1984 EUR
  Vekaleten Kurban Bağışı Bedelleri;Kurban bağışı kampanyası dışındaki bağışlarda alt ve üst limit bulunmamaktadır.

Türk Silahlı Kuvvetleri Eğitim Vakfı; Türk Silahlı Kuvvetleri personelinden şehit düşenlerin çocukları ve kardeşlerinin, Şehit olan erbaş ve er çocuklarının, subay, astsubay, sivil memur, uzman jandarma, uzman erbaşlar ve emekli olan personellerin çocuklarının eğitim, öğrenimini desteklemek maksadıyla kurulmuştur.

Şehitlerimizin emaneti evlatlarımız yurtlarımızdan öncelikli ve ücretsiz faydalanmaktadır.

 Bu maksatla, Türk Silahlı Kuvvetleri Eğitim Vakfı;  öğrenci yurtları açıp işletmekte, hak sahibi öğrencilere, her türlü maddi ve manevi yardım yapmakta (Burs dahil) ve eğitim kurumları kurup işletmektedir.

 Vakıf gelirlerimiz, TSK personeli ve hayırsever şahısların bağışları olup, son on yılda Vakfımıza bağlı yurtlarımızdan 30.000’in üzerinde öğrenci faydalanmıştır.
 TSK Eğitim Vakfına Bağışlarınızı Tüm Şekerbank Şubelerinden, İnternet ve Telefon Bankacılığından yapabilirsiniz.

 Bağışlar için alt ve üst limit yoktur.

Ankara Maltepe Şubesi Hesap Numarası:
IBAN No : TR48 0005 9009 8013 0098 0819 36

Ayrıntılı bilgi ve bağış makbuzu için;

 Türk Silahlı Kuvvetleri Eğitim Vakfı
Gazi Mustafa Kemal Bulvarı No:166
 Tandoğan-Çankaya/ANKARA

İrtibat Telefonu : 0(312) 231 21 10
www.tskev.org.tr – e-posta: vakif@tskev.org.tr

 

Otizm Vakfı, 2010 yılında tamamı otistik çocuk anne ve babaları tarafından kurulmuştur.

Vakfımızın amacı özetle; otistik çocukların her türlü ihtiyacını karşılamaya yönelik bir yaşam ve bakım merkezi kurmak, farklı şehirlerde şubeler veya temsilcilikler açarak yaşam boyu desteklenmelerine olanak sağlamak, bu konuda model olup öncülük etmektir. OTİZM VAKFI HAYATA HAZIRLAR.

Hesap no: 123012087

İletişim no: 

•Öncelikli: 0312 460 16 28
•2. Tel:  0312 460 17 98
•e-mail: info@otizmvakfi.org.tr
•web:  www.otizmvakfi.org.tr

Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı LÖSEV, binlerce lösemili çocuk ve ailesinin tüm ihtiyaçlarına duyarlı kişi ve kuruluşların destekleriyle çözümler yaratmaktadır. LÖSEV tarafından kurulan Türkiye'nin ilk ve tek Lösemili Çocuklar Hastanesi LÖSANTE'de çocuklarımız tamamen "ücretsiz" tedavi edilirken, Lösemili Çocuklar Okulu'nda aldıkları eğitimlerle akranlarına yetişmeye çalışıyorlar. Yeni tanı alan her lösemi hastasına 2000 TL Karşılıksız Sağlık Kredisi veren Vakıfta, Lösemiyi yenen gençlere ve annelerine vakıf bünyesinde iş imkanı tanınıyor. Gençler ve annelerinin yaptıkları el ürünleri ve doğal organik gıdalar ISPANAK Mağazasında satılarak, çocukların tedavisi için kullanılıyor.
 Tamamen bağışlarla ayakta duran ve kamu yararına çalışan bir kurum olan LÖSEV'e yapacağınız tüm yardımlar lösemili çocuklara hayat verecektir.
 Uzatacağınız en küçük bir yardım eli bile onları yaşama bağlayan kuvvetli bağlar olacaktır.
 LÖSEV'e yapacağınız nakdi bağışlarınız için Ankara Gaziosmanpaşa Şubemiz bağış hesap numarası:
 
 

•660 no'lu TL
•661 no'lu USD
•662 no'lu EUR

*Değerli Müşterimiz, Kurban Bayramı nedeniyle LÖSEV’e yapmak istediğiniz bağışlar için, LÖSEV’in sınırlı sayıda vekaleten kurban kesimi kontenjanı dolmuş olduğu bildirildiğinden, bağış yapmak istemeniz halinde bayram bağışı olarak kuruma bağış gönderimi yapabileceğinizi bilgilerinize sunarız.
Bayram Bağışı                  : Limitsiz 
 Adak bağışı                        : Limitsiz
 Fitre /Zekat                       : Limitsiz 

 
 LÖSEV-Bir Tuğla Da Siz Koyun Kampanyası
Bir Tuğla için; Alt Limit: 10 TL,5 USD,3 EURO , Üst limit sınırsızdır.
 Ayrıntılı bilgi ve bağış makbuzu için;
 Lösemili Çocuklar Vakfı irtibat telefonu: 0312 447 06 60
www.losev.org.tr

Vizyonu ulusal ve uluslararası düzeyde saygınlığını ve hizmet kalitesini sürekli geliştiren bir insani yardım kuruluşu olmak ve misyonu; toplumun güç ve kaynaklarını harekete geçirerek, insan saygınlığının korunması doğrultusunda her koşulda, yerde ve zamanda muhtaç ve korunmasız insanlara yardım etmek ve toplumun afetlerle mücadele kapasitesinin geliştirilmesini desteklemek olan Türk Kızılayı'nın insani yardım faaliyetlerine destek olmak için yapacağınız nakdi ya da kurban bağışlarınız için İstanbul - Gümüşsuyu Şubemiz bağış hesap numaraları :

•2868 (TL)
 
Diğer Bağış Türleri;
 Bağış (Limit Yok)
 Gazze İnsani Yardım(Limit Yok)
 Irak İnsani Yardım (Limit Yok)
 Bosna Sel Felaketi (Limit Yok)
 Mobil Mutfağı Bağışı(Limit Yok)
 Acil Afet Çadırı (sabit tutarlı)
Özel Eğitim Sınıfları Şartı Bağış Projesi(Limit Yok)
 Adak Bağışı (650 TL)
 Kızılay Kart Gıda Bağışı (Limit Yok)
 Sevgi Bohçası (150 TL)
 Zekat (Limit Yok)
 Nepal Depremi İnsani Yardım (Limit Yok)
 Yemen İnsani Yardım(Limit Yok)
 Ramazan Gıda Paketi(50 TL ve katları)
Acil Afet Çadırı(Limit Yok)

 Ayrıntılı bilgi ve bağış makbuzu için;
 Kızılay irtibat telefonu: 0312 430 23 00
www.kizilay.org.tr

 

Kuruluş amacı; Türkiye'de havacılık sanayisini kurmak havacılığın askeri, ekonomik, sosyal ve siyasal önemini anlatmak; askeri, sivil, sportif ve turistik havacılığın gelişmesini sağlamak; bütün bunlar için gerekli araç ve gereci hazırlamak; personeli yetiştirmek olan Türk Hava Kurumu'na yapacağınız nakdi, kurban ya da fitre ve zekat bağışlarınız için Şekerbank Ankara Yenişehir Şubesi bağış hesap numaraları:

 
•2008 no'lu TL
•26001985 no'lu USD
•26001984 no'lu EUR
 THK tarafından Vekaleten Kurban Bedelleri; 600 TL, 345 USD ve 350 Euro, Adak- Kurban Bağışı Bedeli; 500 TL olarak belirlenmiştir. Ödemelerinizi istediğiniz miktarlarda bağış olarak göndermeniz de mümkündür. USD ve EUR hesapları sadece bağış için kulanılmaktadır.
 Ayrıntılı bilgi ve bağış makbuzu için;
 Türk Hava Kurumu irtibat telefonu: 0312 310 48 40
www.thk.org.tr
 

Günümüz söylemi ile Şefkat Yurdu anlamına gelen Darüşşafaka, ülkemizde bir buçuk asra yakın uzun, köklü bir kimliğe ve geçmişe sahip bir kuruluştur. Örgütlü toplumsal dayanışmanın ilk örneklerinden biri olarak da, erdem dolu özverili insanların var ettiği kutsal bir kitle hareketidir.

 Yetim, olanakları olmayan, ama yetenekli ve çalışkan çocukların topluma yararlı, çağdaş, eğitimli, üretken bireyler olarak kazandırılması amacı ile kurulmuş olan Darüşşafaka, kurulduğu tarihten bugüne bu soylu ilkesine uygun nitelikte binlerce çocuğu yetiştirerek, bir amaç uğruna el ele veren toplumumuz için övünülesi bir örnek, bir yol gösterici ışık olma misyonunu da üstlenmiştir.

Fitre /Zekat      : Limitsiz 

 "Darüşşafaka Cemiyeti ve Eğitim Kurumları"na yapacağınız bağışlarınız için İstanbul-Kozyatağı şubemiz bağış hesap numaraları:

•24251529 no'lu TL
Ayrıntılı bilgi ve bağış makbuzu için; Darüşşafaka Cemiyeti irtibat telefonu:
 0212 276 50 20
www.darussafaka.org
 

"Engelleri Kaldıralım" Bağış Kampanyası
TESYEV sizlerin katkıları ile engelli vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükseltecek ihtiyaçlarını gidermeyi, elde edilecek bağışlarla, görme engelliler için bilgisayar, işitme engelliler için işitme cihazı, bedensel engelliler için tekerlekli sandalye ve protez cihazları gibi cihazlar ve engellilerimiz için eğitim bursu sağlamayı hedefliyor.
 "Engelleri Kaldırmak" için bir adım atın, bağış kampanyasına destek olun.
 Kampanyaya katkıda bulunmak için;
İstanbul Beşiktaş Şubesi bağış hesap numarası:
 

•190312 no'lu TL
•190314 no'lu USD
•190313 no'lu EUR

www.tesyev.org

 

"Yaşasın Okulumuz" Kampanyası
Çok zor koşullarda okuyan öğrencilerimiz var. Biz, 81 ilde 81 köy ilköğretim okulunu onarmak için yola çıktık... Çocuklarımıza iyi bir eğitim ortamı sağlayamazsak, büyük hayaller kurmalarını bekleyemeyiz. Gelin “Yaşasın Okulumuz” kampanyasına destek olarak, bu çocukların hayallerini birlikte yaşatalım. Emin olun, sizden gelecek küçük bir yardım bile onların dünyasında büyük bir fark yaratacak.
 TOÇEV'e yapacağınız nakdi bağışlarınız için İstanbul Levent Çarşı Şubesi bağış hesap numaraları:
 

•3944 no'lu TL
•3945 no'lu USD
•3946 no'lu EUR

 "Birşey Değişir Herşey Değişir" Kampanyası
TOÇEV sizlerin katkıları ile Yatılı İlköğretim Bölge Okullarında okuyan çocuklarımıza ulaşmak, okullar açılırken sevinçlerine, umutlarına basamak olmak için "Eğitim Setleri"ni ulaştırmayı hedefliyor.
 25 TL'lik bağışınız karşılığında sizin adınıza hazırlanacak "Eğitim Seti" ile onlara bilgi dolu, üretken ve neşeli bir eğitim yılı hediye edilecektir.
 Daha çok çocuğa ulaşmak, onların sağlıklı, kendine güveni olan, geleceğine umutla bakan bireyler olarak büyümesini sağlamak için siz de destek verin; aydınlık bir Türkiye için eğitim yoluna bir kilometre taşı da siz ekleyin.
 Kampanyaya katkıda bulunmak için;
İstanbul Levent Çarşı Şubesi bağış hesap numarası: (247) 24751938
www.tocev.org.tr
 

Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme Ve Koruma Vakfı (ZİÇEV), 8 Mart 1982’den bu yana Türkiye’de zeka düzeyi (IQ) 50’nin altında öğretilebilir çocukların eğitimi ilgilenmektedir.

 Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı’nın temel hedefi, Türkiye’de zihinsel yetersiz çocukların yeterli eğitim, rehabilitasyon ve bakım şartlarına kavuşabilmeleri için gerekli olanak ve ortamları yaratmak, meslek kazanmalarına yardımcı olmak, uzun vadede bu şartların kalıcılığını güvence altına almak ve kimsesiz zihinsel yetersizlere yaşamları boyu sahip çıkmaktır.

 ZİÇEV’e Bağışlarınızı Tüm Şekerbank Şubelerinden, İnternet ve Telefon Bankacılığından yapabilirsiniz.

 IBAN No: TR14 0005 9029 0013 0290 0030 92

http://www.zicev.org.tr
 

UNICEF- Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu, dünyada, özel olarak çocuklara yönelik çalışmalar yapan öncü bir kuruluştur. UNICEF, 155 ülkede, yörede ve bölgede yerel topluluklar ve hükümetlerle birlikte, sağlık, eğitim ve çocuk koruma gibi alanlarda acil durum yardımları yapmakta ve uzun dönemli programlar uygulamaktadır.

 UNICEF Türkiye Milli Komitesi'nin amacı, Türk ve dünya çocuklarının ihtiyaçları ile ilgili kamuoyu bilinci oluşturmak ve devlet kuruluşları, sivil toplum örgütleri, özel sektör, meslek örgütleri, gönüllü kişi ve gruplarla işbirliği yaparak UNICEF'in çocukların sağlığı, eğitimi, korunması ve çocuk hakları konularında yaptığı çalışmalara kaynak oluşturarak yardım etmektir.
 UNICEF'e yapacağınız nakdi bağışlarınız için Ankara Etlik Şubesi hesap numaraları;
 

•5555 no'lu USD
•4444 no'lu EUR
www.unicefturk.org

Doğa Derneği, ülkemizde nesli tehlike altında olan canlıların, Önemli Doğa Alanlarının ve bu alanlar arasındaki geçiş bölgelerinin korunması için bilimsel öncelikler çerçevesinde çalışmaktadır. Doğa Derneği Türkiye’de 266 Önemli Doğa Alanı belirlemiş ve bunların korunması için yerinde araştırma, koruma, eğitim ve kapasite artırımı projeleri yürütmektedir. Derneğin Atlas Dergisiyle yürüttüğü Sıfır Yok Oluşkampanyasına destek olarak siz de canlıların yok oluşunu engellemeye katkıda bulunun.
 Doğa Derneği’ne yapacağınız nakdi bağışlarınız için Ankara Küçükesat Şubesi bağış hesap numaraları;

 

•99054436 TL
•99054437 EUR
•99054439 GBP
•99054438 USD

www.dogadernegi.org

 

TESEV’in yaptığı güvenirlilik anketlerinde , en güvenilir kurumların başında yer alan ve Bakanlar Kurulu kararı ile "Kamu Yararına Çalışan Dernek" statüsüne getirilen AKUT (Arama Kurtarma Derneği) hiç tanımadıkları insanların acılarını dindirmek, onları içinde bulundukları zor, hatta ölümcül durumlardan çekip alabilmek için, bazen de sadece cenazelerini acılı ailelerine, sevdiklerine verebilmek için gönüllülük ve karşılıksız yardımseverlik ilkeleriyle 1996 yılından bu yana durup dinlenmeden çalışmaktadır.

 Çalışmalarını devlet yardımı almaksızın, duyarlı kişi ve kuruluşların nakdi ve ayni bağışları ile sürdüren AKUT Arama Kurtarma Derneği’ne yapacağınız nakdi bağışlarınız için İstanbul Mecidiyeköy Şubesi bağış hesap numaraları;
 

•2930 no'lu TL

Türkiye Omurilik felçlileri derneği (TOFD) sizin katkılarınız ile 2008 yılından bu yana İstanbul Ataköy ve Gürpınar ilçelerindeki bakım merkezlerinde kamu yararına hizmet vermektedir. İstanbul valiliği ile yürütülen ortak proje ile engelli vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükseltmek için çalışmalar yapmaktadır. Bu güne kadar Türkiye genelinde 4000’e yakın engelli vatandaşımıza tekerlekli sandalye dağıtılmıştır. Kurumun sabit bağış tutarı olmayıp istenen tutarda bağış yapılabilmektedir.
 Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD)’ne yapacağınız nakdi bağışlarınız için İstanbul-Yeşilköy şubemiz hesap numarası;
 
•244003588
Ayrıntılı bilgi ve bağış makbuzu için; Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği irtibat telefonu:
 0212 661 1 661

www.tofd.org.tr
 


"31/03/2005 tarih ve 25772 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan İçişleri Bakanlığı, Dernekler Yönetmeliği’nin, gelir ve gider belgelerine ilişkin 38. Maddesi uyarınca , Dernek gelirlerinin bankalar aracılığı ile tahsili halinde banka tarafından düzenlenen dekont veya hesap özeti gibi belgeler alındı belgesi yerine geçmekte olup, ayrıca makbuz düzenlenmesi gerekmemektedir."