İnternet Şubesi
memursenailem


SEKERBANK, SBN Sigorta ve MEMUR-SEN arasında 2010 Mart tarihinde “MEMUR-SEN Ailem Fayda Paketi” ve “MEMUR-SEN Ailem Kredi Kartı” projesine ilişkin protokol imzalanmıştır.

 Bu proje kapsamında; MEMUR-SEN Konfederasyonuna bağlı sendikaların üyesi olan tüm memurlara MEMUR-SEN Ailem Kredi kartı ve bazı bankacılık hizmetlerinin ücretsiz olarak sunulması, MEMUR-SEN Konfederasyona bağlı sendikaların üyesi olan memurlara SBN sigorta ürünlerinin sağlanması, MEMUR-SEN ve bağlı sendikalara ticari bankacılık hizmetinin sunulması hedeflenmektedir.

 MEMUR-SEN Ailem Fayda Paketi’nden, MEMUR-SEN Konfederasyonuna bağlı sendikalar; Diyanet-Sen, Eğitim-Bir-Sen, Sağlık-Sen, Enerji-Bir-Sen, Birlik-Haber-Sen, Bayındır-Memur-Sen, Ulaştırma-Memur-Sen, Kültür-Memur-Sen üyeleri faydalanabilecektir.

Ayrıca “MEMUR-SEN Ailem” Fayda Paketinden MEMUR-SEN'e bağlı Sendikaların üyelerin anne-baba, eş ve çocukları , MEMUR-SEN'e bağlı Sendikalara üye iken emekliye ayrılanlar veya sendika üyesi olmaya engel görevlere atananlar, MEMUR-SEN ve bağlı Sendikalarda sigortalı olarak çalışanlar da faydalanabilecektir.

“ E-ekstreye Geçin, Doğayı Korumayı Seçin”

Memur-Sen Bonus kartınız için e-ekstre talebi verin, hem doğaya olan sevginizi gösterin hem de 5 TL Bonus kazanın. 

E-ekstre geçiş talebinizi 444 48 98  çağrı merkezimizi arayarak iletebilirsiniz.

Kampanya Koşulları

• Kampanyaya dahil olunduktan sonra posta ile basılı ekstre gönderilmeyecektir. 
• Ekstreniz e-posta yolu ile ulaştırılacaktır. 
• Şeker Bonus Kart ekstresinin e-posta ile talep edilmesi halinde kartınıza bir defaya mahsus 5 TL bonus yüklenecektir. E-ekstreye geçildiği tarihten itibaren 6 ay içersinde basılı ekstreye dönülmesi durumunda, 5 TL bonus geri alınacaktır
• Ekstresini öncesinde  e-mail ile alanlar kampanyaya dahil değildir.
• Kampanyaya ek kartlar dahildir.

Kasko sigorta poliçesine % 30 indirim yapar: 
MEMUR-SEN Ailem kart sahibi üyelerimize prim tutarı üzerinden % 30 oranında indirim uygulanır.
 
Kasko sigorta poliçesi ödemelerine taksit yapar: 

SBN Sigorta AŞ Kasko Sigorta Poliçelerinde prim tutarının diğer banka kredi kartları ile ödemede vade farksız taksit olanağı sağlanır.

Konut Paket Sigortasında %25 indirim:

Zorunlu tarife şartları nedeni ile  Deprem teminatı haricinde yer alan  diğer teminatlara konu primler üzerinden %25 indirim yapılır.

"MEMUR-SEN Ailem" üyelerine özel bir web sitesi
"MEMUR-SEN Ailem" çağrı merkezi numarası 444 48 98


 Tanıtım hizmeti sağlar:

“Memur-Sen Ailem” üyelerine birçok kurumda indirim sağlayan ve Memur-Sen üyeliğini gösteren tanıtım kartıdır.

MEMUR-SEN Ailem Kredi Kartı Ücretsizdir:

Başvuran ve değerlendirilmesi olumlu sonuçlanan tüm üyelere ücretsiz olarak MEMUR-SEN Ailem Kredi Kartı sağlanır.

Şekerbank, Memur-Sen Ailem, Visa ve Bonus logolu, uluslararası geçerlilikte bir kredi kartıdır.

+Bonus markasının avantajlarını sağlar:

+Bonus markasının taksit, bedava alışveriş gibi uygulamalarından; artı taksit, taksit öteleme, ekstra Bonus gibi kampanyalarından faydalanma olanağı sağlar.

Tanıdıklarınıza önerdiğinizde size 25 TL bonus kazandırır:

Memur-Sen Bonus Kart sahipleri arkadaşlarını, yakınlarını ve çevresini Memur-Sen Bonus Kart sahibi yaparken aynı zamanda 25 TL bonus kazanır.

Önerilen kişinin başvurusunun olumlu sonuçlanması halinde ve ilk harcaması (alışveriş veya nakit avans) akabinde, öneren Memur-Sen Bonus Kart sahibi 25 TL bonus ile ödüllendirilmektedir. Başvuran kişinin, başvuru formunda ‘’Kim Önerdi?’’ bölümünde yer alan alana sizin ile ilgili bilgileri doldurması bu kampanyaya katılmanız için yeterli olacaktır. Kampanya süresi içinde öneri yapan kişi için sınırlama bulunmazken her kart sahibinin kampanyadan kazanabileceği maksimum bonus tutarı 1 000 TL dir ve kazanılan bonusun 3 ay içerisinde kullanılması gerekmektedir.

Sevdiklerinizi Ek Kart sahibi yaptığınızda 10 TL bonus kazandırır:

Memur-Sen Bonus Kart sahipleri, sevdikleri için Ek Kart talep eder ve Ek Kart başvurusu olumlu sonuçlanırsa 10 TL bonus ile ödüllendirilmektedir.

Kampanya süresince bonus kazanımı için Asıl Kart sahipleri maksimum 5 ek kart talep edebilirler, dolayısı ile her Asıl Kart sahibinin kampanyadan kazanabileceği maksimum bonus tutarı 50 TL'dır. Beş kart üstü Ek Kart taleplerinde bonus kazanımı olmayacaktır. Kampanya kapsamında Asıl Karta yüklenen bonusun kullanım süresi 3 aydır. 3 ay içinde kullanılmayan bonus geri alınır. Onaylanan Ek Kartın 6 aydan önce kapanması durumunda da Asıl Kart sahibine yüklenen bonus geri alınacaktır.

Nakit yönetim hizmeti sağlar:

Üyelerin diğer banka hesaplarına yatan maaşlarını bankamıza transferi yapıldığı takdirde, oluşturulan tasarruflar üye isteği doğrultusunda değerlendirilir. Üye yatırım tercihine göre para vadesiz hesapta durabileceği gibi istenirse değişik yatırım araçları ile değerlendirilebilir. Şeker Hesap'ta, istenirse tüm bakiye vadesizde bırakılır, istenirse 100 TL üzerindeki bakiye ile gün sonunda otomatik olarak B tipi likit fon alınır, otomatik ve düzenli ödemeleri gerçekleştirilir ve gerektiğinde kredi imkanı sağlanır.

Otomatik ödeme hizmeti sağlar:

Düzenli ödeme, fatura ödeme, ileri tarihli havale ve EFT gönderimi, kredi kartı veya bireysel kredi borç ödeme, kira ödeme, sendika üyelik aidatı ödeme talimatlarını hesapta para olmadığı durumlarda tanımlanan kredi limiti sayesinde otomatik olarak öder. Ayrıca Memur-Sen Ailem Kart’ınız ile İGDAŞ,Türk Telekom, Turkcell, Avea, TTNET, Digiturk, Turbonet, Turk.Net, Tellcom ve Superonline faturlarınız için otomatik ödeme talimatı verebilir ,Turkcell hariç tüm bu kuruluşların fatura ödemelerini Şekerbank İnternet Şubesinden yapabilir,Turkcell ve Avea faturasız hatlarınız için TL yükleyebilirsiniz.

Ücretsiz İnternet Şubesi (www.memursenailem.com / www.sekerbank.com.tr) ve size özel Çağrı Merkezi (444 48 98 ) hizmeti sağlar:

Bankacılık işlemlerinin hızlı, kolay ve güvenli erişim ile 7/24 yapılabilmesini, EFT, havale, fatura, vergi ve trafik cezası ödemesi gibi birçok işlemin ücretsiz olarak yapılmasını sağlar.

Çok cazip koşullarda Bireysel Kredi (konut, taşıt, ihtiyaç) kullanım hizmeti sağlar. Güncel kredi oranları için şubeniz ile irtibat kurabilirsiniz.

BES'e 50 TL'lik ek Bonus kazandırır:

Bireysel Emeklilik Sözleşmesinin giriş aidatı ve katkı payı ödemelerinin MEMUR-SEN Ailem Kredi Kartı ile ödenmesine ilişkin talimat verilmesi halinde 50 TL değerinde Bonus MEMUR-SEN Ailem Kredi Kartına yüklenir.

Şekerbank İnternet Şubesi'nde bankacılık işlemleri hızlı, kolay ve güvenli... 

Üstelik Memur- Sen üyelerimize Ücretsiz!

EFT, havale, fatura, vergi, trafik cezası, SGK ödemeleri gibi birçok işleminizi şubeye gitmeden anında yapabilir, hesaplarınızı 7 gün 24 saat izleyebilirsiniz. 

İnternet şubesi güvenliğinizi en üst seviyeye çıkarmak amacıyla giriş ve işlemlerinizde ekstra güvenlik sağlayan "Şeker Mobil Şifre", "Mobil İmza" veya "SMS Şifre" uygulamalarımızdan birinin kullanılması zorunlu hale getirilmiştir. Üstelik bu uygulamalarımızı ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. 

Üstelik İnternet Bankacılığından vadeli mevduat açtırmak daha avantajlı! Vadeli mevduat açmak için tıklayınız

İnternet Şubesi aracılığı ile yapabileceğiniz işlemler : 

Hesap bilgileri görüntüleme ve hesap hareketleri izleme

 • TL, Döviz Vadesiz Mevduat Hesabı açma/kapama
  ArtanHesap açma
  Kredi Kartı işlemleri
  Bireysel Kredi Başvurusu
  Yatırım işlemleri
  Vadesiz Altın hesap işlemleri (Alış – Satış - Havale ve Düzenli Altın Birikim İşlemleri)
  EFT/Havale İşlemleri
  SWIFT* (USD-EUR Para transferi işlemleri)
  Western Union
  Dekont alma
  Fatura, anlaşmalı kurum ve vergi ödemeleri
  SGK ödemeleri
  Trafik cezası ödemeleri
  Hesaptan veya Kredi Kartından Avea, Turkcell ve Vodafone (TL) yükleme
  Şans Oyunu Ödemeleri (Bilyoner.com, Nesine.com, Misli.com,Tuttur.com, TJK, Nimetabla.com, Birebin ve Oley.com)
  Sözünüze Bonus Başvurusu
  Kredi kartı ile fatura ödeme ve otomatik ödeme talimatı
  Bağışlar
  Kur ve oran bilgileri görüntüleme
  Çek ve senet bilgileri görüntüleme
  Şifre / Parola değiştirme
  Güvenlik Ayarları
  Trafik harç ödemeleri
  Şeker Mobil Şube İşlemleri (Şeker Mobil Şube Açma / Kapama, Şeker Mobil Şube Yükleme)
  Kredi Hesapları Görüntüleme ve Ödeme
  Nakit avans/Taksitli Nakit Avans
  Döviz İşlemleri
  Kredi Kart Başvurusu
  Sigorta Başvuru
  BES Başvurusu
  Risk Raporu Sorgulama

*Sadece Swift işleminden ücret alınmaktadır. Bilgi için tıklayınız

Başvuru ve Şifre Alma Süreçleri

Şekerbank İnternet Şubesi’ne nasıl başvurabilirim?

Şekerbank ATM ve Kredi kartınız var ise; internet şube giriş ekranında “İnternet Şube Başvurusu” butonunu tıklayarak açılan “Yeni İnternet Şubesi Müşterisi “ ekranından bilgilerinizi girip işlem yapabilirsiniz. Henüz müşterimiz değilseniz en yakın Şekerbank Şubesi'ne giderek hesap açtırmanız ve "Başvuru Formu"nu eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir.

Şekerbank İnternet Şubesi şifremi ne zaman oluşturabilirim?

Başvurunuzu takiben 444 48 98 Memur-Sen-Ailem Çağrı Merkezi’ni arayarak ya da kredi kartı / ATM kartı şifreniz ile “İnternet Şube Başvurusu” butonunu tıkladıktan sonra açılan “Yeni İnternet Şubesi Müşterisi” ekranlarına istenen bilgileri girerek İnternet Şubesi şifrenizi alabilirsiniz. 

İnternet Şubesi şifrenizi oluşturabilmek için; başvurunuz esnasında tarafımıza iletmiş olduğunuz cep telefonunuzun yanınızda olması ve şubeniz tarafından size bildirilen müşteri numaranızı bilmeniz gerekmektedir.

Müşteri numaranız

Şekerbank'ta sizi tanımlayan numaradır. Başvurunuz sırasında size şubeniz tarafından bildirilen ve tüm hesaplarınızın bağlı olduğu müşteri numaranızı unutmanız halinde, şubeniz ile irtibata geçmeniz yeterli olacaktır.

Parolanız

Şekerbank İnternet Şubesi’ne ilk kez girecekseniz, ilgili yere küçük harfler ile "parola" kelimesini yazmanız gerekmektedir. İnternet Şubesi’ne giriş sağladıktan sonra parolanızı değiştirmeniz zorunlu olacaktır. 6 ile 8 hane arasında oluşturacağınız yeni parolanız rakam içerebilir fakat tamamen rakamlardan meydana gelemez.

Şifreniz

İnternet Şubeye girişte kullanacağınız ve sizin tarafınızdan oluşturulan 6 haneli şifredir. . İşlem güvenliğiniz açısından şifreniz, müşteri numaranız ve doğum tarihinizden farklı olmalı, aynı ve ardışık rakamlardan oluşmamalıdır. İnternet Şubesi şifreniz sadece sizin tarafınızdan bilineceği için, Şekerbank İnternet Şubesi’ne ilk girişinizde değiştirmeniz zorunlu kılınmayacaktır. Şifrenizi belirledikten sonra istediğiniz her zaman İnternet Şubesi ile bağlantı kurabilir, müşteri numaranız altındaki tüm hesaplarınız ile işlem yapabilirsiniz.

Şifremi/Parolamı unuttum

Şifre ve parolanızı üst üste yanlış girmeniz durumunda Şekerbank İnternet Şubesi girişiniz, güvenliğiniz amacı ile bloke edilmektedir. 444 48 98 Memur-Sen-Ailem Çağrı Merkezi’ni arayarak ya da kredi kart ve ATM kartınızı kullanarak blokenizi kaldırabilir, şifrenizi unuttuysanız tekrar belirleyebilir, parolanızı unuttuysanız ilk haline ("parola") dönüştürülmesini sağlayabilirsiniz.

Henüz Şekerbank İnternet Şube şifreniz yoksa ya da unuttuysanız kredi kartı veya ATM Kartınız ile şifrenizi hemen alarak size özel avantajlardan faydalanabilirsiniz!