MEMUR-SEN Ailem

SEKERBANK, SBN Sigorta ve MEMUR-SEN arasında 2010 Mart tarihinde “MEMUR-SEN Ailem Fayda Paketi” ve “MEMUR-SEN Ailem Kredi Kartı” projesine ilişkin protokol imzalanmıştır.

Bu proje kapsamında; MEMUR-SEN Konfederasyonuna bağlı sendikaların üyesi olan tüm memurlara MEMUR-SEN Ailem Kredi kartı ve bazı bankacılık hizmetlerinin ücretsiz olarak sunulması, MEMUR-SEN Konfederasyona bağlı sendikaların üyesi olan memurlara SBN sigorta ürünlerinin sağlanması, MEMUR-SEN ve bağlı sendikalara ticari bankacılık hizmetinin sunulması hedeflenmektedir.

MEMUR-SEN Ailem Fayda Paketi’nden, MEMUR-SEN Konfederasyonuna bağlı sendikalar; Diyanet-Sen, Bem-Bir-Sen, Eğitim-Bir-Sen, Sağlık-Sen, Enerji-Bir-Sen, Birlik-Haber-Sen, Bayındır-Memur-Sen, Ulaştırma-Memur-Sen, Kültür-Memur-Sen üyeleri faydalanabilecektir.

Ayrıca “MEMUR-SEN Ailem” Fayda Paketinden MEMUR-SEN'e bağlı Sendikaların üyelerin anne-baba, eş ve çocukları , MEMUR-SEN'e bağlı Sendikalara üye iken emekliye ayrılanlar veya sendika üyesi olmaya engel görevlere atananlar, MEMUR-SEN ve bağlı Sendikalarda sigortalı olarak çalışanlar da faydalanabilecektir.

MEMUR-SEN Ailem Fayda Paketi Özellikleri

Ücretsiz 15.000 TL.lık ferdi kaza sigortası yapar: MEMUR-SEN üyelerine ücretsiz olarak Acıbadem Sigorta'dan 15.000 TL teminatlı Ferdi Kaza Sigortası sağlanır.

Kasko sigorta poliçesine % 30 indirim yapar: Aynı marka ve model için SBN tarafından belirlenen tarifedeki en düşük prim tutarından %20 oranında MEMUR-SEN Ailem özel indirimi yapılır. MEMUR-SEN Ailem kart sahibi üyelerimize prim tutarı üzerinden % 30 oranında indirim uygulanır.

Kasko sigorta poliçesi ödemelerine taksit yapar: SBN Sigorta AŞ Kasko Sigorta Poliçelerinde prim tutarının diğer banka kredi kartları ile ödemede vade farksız taksit olanağı sağlanır.

Trafik Poliçelerinde %10 indirim: Kasko poliçesinin yanında trafik poliçesini SBN Sigorta AŞ’den yapan Memur Sendikaları Konfederasyonu üyelerine trafik poliçelerinde %10 indirim sağlanacaktır.

DASK Poliçesi; Poliçe primi, peşin olarak tahsil edilecektir.

Konut Paket Sigortasında %25 indirim: DASK poliçesini Şekerbank şubelerinden SBN Sigorta AŞ aracılığı ile yapan tüm Memur Sendikaları Konfederasyonu üyelerinde Konut Paket Sigortasında %25 indirim sağlanacaktır. (Konuttaki isteğe bağlı deprem primi hariç tutulmaktadır.)

“MEMUR-SEN Ailem” üyelerine özel bir web sitesi oluşturulacaktır.

“MEMUR-SEN Ailem” üyelerine özel çağrı merkezi hizmeti verecektir. MEMUR-SEN Ailem çağrı merkezi numarası 444 48 98 dir.

“MEMUR-SEN Ailem Kredi Kartı”: MEMUR-SEN ile yapılan proje kapsamında basılacak Ferdi Kaza Sigorta sertifikalarının sendika üyelerine teslimi sırasında başvuruları alınmaktadır. Yapılacak değerlendirme sonucunda uygun bulunan üyelere, “MEMUR-SEN Ailem” üyeliklerinin tanıtımında ve sağlanacak faydalardan yararlanılmasında kullanılacak ve sendika üyeliği süresince ücretsiz olarak sunulacak olan, “MEMUR-SEN Ailem Kredi Kartı” verilecektir.

“MEMUR-SEN Ailem Kredi Kartı”nın Ek Faydaları:

Tanıtım hizmeti sağlar: “Memur-Sen Ailem” üyelerine birçok kurumda indirim sağlayan ve Memur-Sen üyeliğini gösteren tanıtım kartıdır.

MEMUR-SEN Ailem Kredi Kartı Ücretsizdir: Başvuran ve değerlendirilmesi olumlu sonuçlanan tüm üyelere ücretsiz olarak MEMUR-SEN Ailem Kredi Kartı sağlanır.

Kredi kartıdır: Şekerbank, Memur-Sen Ailem, Visa ve Bonus logolu, uluslararası geçerlilikte bir kredi kartıdır.

Hesaba erişim hizmeti sağlar: Şekerbank ATM'lerinden Bankamızdaki hesabına erişilmesini, para çekilmesini ve diğer bankacılık işlemlerinin yapılmasını sağlar.

POS'lardan alışveriş hizmeti sağlar: Tüm dünyada POS'lardan, şifre girilerek, mal ve hizmet satın alımını sağlar.

+Bonus markasının avantajlarını sağlar: +Bonus markasının taksit, bedava alışveriş gibi uygulamalarından; artı taksit, taksit öteleme, ekstra Bonus gibi kampanyalarından faydalanma olanağı sağlar.

Tanıdıklarınıza önerdiğinizde size 10 TL bonus kazandırır: Memur-Sen Bonus Kart sahipleri arkadaşlarını, yakınlarını ve çevresini Memur-Sen Bonus Kart sahibi yaparken aynı zamanda 10 TL bonus kazanıyor. Önerilen kişinin başvurusunun olumlu sonuçlanması halinde ve ilk harcaması (alışveriş veya nakit avans) akabinde, öneren Memur-Sen Bonus Kart sahibi 10 TL bonus ile ödüllendirilmektedir. Başvuran kişinin, başvuru formunda ‘’Kim Önerdi?’’ bölümünde yer alan alana sizin ile ilgili bilgileri doldurması bu kampanyaya katılmanız için yeterli olacaktır. Kampanya süresi içinde öneri yapan kişi için sınırlama bulunmazken her kart sahibinin kampanyadan kazanabileceği maksimum bonus tutarı 500 TL dir ve kazanılan bonusun 3 ay içerisinde kullanılması gerekmektedir.

Sevdiklerinizİ Ek Kart sahibi yaptığınızda 10 TL bonus kazandırır: Mevcut Memur-Sen Bonus Kart sahipleri, sevdikleri için Ek Kart talep eder ve Ek Kart başvurusu olumlu sonuçlanırsa 10 TL bonus ile ödüllendirilmektedir. Kampanya süresince bonus kazanımı için Asıl Kart sahipleri maksimum 5 ek kart talep edebilirler, dolayısı ile her Asıl Kart sahibinin kampanyadan kazanabileceği maksimum bonus tutarı 50 TL'dır. Beş kart üstü Ek Kart taleplerinde bonus kazanımı olmayacaktır. Kampanya kapsamında Asıl Karta yüklenen bonusun kullanım süresi 3 aydır. 3 ay içinde kullanılmayan bonus geri alınır. Onaylanan Ek Kartın 6 aydan önce kapanması durumunda da Asıl Kart sahibine yüklenen bonus geri alınacaktır.

Nakit yönetim hizmeti sağlar: Üyelerin diğer banka hesaplarına yatan maaşlarını bankamıza transferi yapıldığı takdirde, oluşturulan tasarruflar üye isteği doğrultusunda değerlendirilir. Üye yatırım tercihine göre para vadesiz hesapta durabileceği gibi istenirse değişik yatırım araçları ile değerlendirilebilir. Şeker Hesap'ta, istenirse tüm bakiye vadesizde bırakılır, istenirse 100 TL üzerindeki bakiye ile gün sonunda otomatik olarak B tipi likit fon alınır, otomatik ve düzenli ödemeleri gerçekleştirilir ve gerektiğinde kredi imkanı sağlanır.

Otomatik ödeme hizmeti sağlar: Düzenli ödeme, fatura ödeme, ileri tarihli havale ve EFT gönderimi, kredi kartı veya bireysel kredi borç ödeme, kira ödeme, sendika üyelik aidatı ödeme talimatlarını hesapta para olmadığı durumlarda tanımlanan kredi limiti sayesinde otomatik olarak öder. Ayrıca Memur-Sen Ailem Kart’ınız ile İGDAŞ,Türk Telekom,Turkcell,Avea,TTNET,Digiturk,Turbonet,Turk.Net,Tellcom ve Superonline faturlarınız için otomatik ödeme talimatı verebilir ,Turkcell hariç tüm bu kuruluşların fatura ödemelerini Şekerbank İnternet Şubesinden yapabilir,Turkcell ve Avea faturasız hatlarınız için TL yükleyebilirsiniz.

Ücretsiz İnternet Şubesi (www.memursenailem.com / www.sekerbank.com.tr) ve size özel Çağrı Merkezi (444 48 98 ) hizmeti sağlar: Bankacılık işlemlerinin hızlı, kolay ve güvenli erişim ile 7/24 yapılabilmesini, EFT, havale, fatura, vergi ve trafik cezası ödemesi gibi birçok işlemin ücretsiz olarak yapılmasını sağlar.

Çok cazip koşullarda Bireysel Kredi (konut, taşıt, ihtiyaç) kullanım hizmeti sağlar. Güncel kredi oranları için şubeniz ile irtibat kurabilirsiniz.

Ücretsiz 25.000 TL'lik ferdi kaza sigortası yapar: “Memur-Sen Ailem” üyelerinin 15.000 TL Ferdi Kaza Sigortalarına ek 10.000 TL'lik olmak üzere toplam 25.000 TL'lik ACIBADEM Sigorta AŞ Grup Ferdi Kaza Sigortası'nı ücretsiz olarak sağlar.

Kasko sigorta poliçesine % 30 indirim yapar: Aynı marka ve model için SBN tarafından belirlenen tarifedeki en düşük prim tutarından %20 oranında MEMUR-SEN Ailem özel indirimine ek olarak %10 olanak ile toplam %30 indirim sağlar. Geçmiş yıl hasarları 3 ve fazla olan üyelere kasko poliçesi indirimsiz tarife üzerinden düzenlenir.

Kasko sigorta poliçesi ödemelerine taksit yapar: SBN Sigorta AŞ Kasko Sigorta Poliçelerinde prim tutarının diğer banka kredi kartları ile ödemede vade farksız taksit olanağı sağlanır.

Diğer Sigorta Poliçelerine indirim ve taksit yapar: Yangın, Konut Paket, İşyeri Paket Poliçesi, Bireysel Güvence Poliçesi (Bireysel Kaza & Acil Tedavi Giderleri) ile üye yakınlarının İsteğe Bağlı Ferdi Kaza Poliçesinde özel indirim/imkanlar sağlar, bu poliçelerin primlerinin MEMUR-SEN Ailem Kredi Kartı ile ödenmesi halinde taksit yapar.

Hediye ferdi kaza sigortası poliçesi, her kişi için bir adetle sınırlıdır.

BES'e 50 TL'lik ek Bonus kazandırır: Bireysel Emeklilik Sözleşmesinin giriş aidatı ve katkı payı ödemelerinin MEMUR-SEN Ailem Kredi Kartı ile ödenmesine ilişkin talimat verilmesi halinde 50 TL değerinde Bonus MEMUR-SEN Ailem Kredi Kartına yüklenir.

Memur-Sen üyelerimize Ücretsiz İnternet Şube

Şekerbank İnternet Şubesi'nde bankacılık işlemleri hızlı,
kolay ve güvenli...

Üstelik Memur- Sen üyelerimize Ücretsiz!

EFT, havale, fatura, vergi, trafik cezası, SGK ödemeleri gibi birçok işleminizi şubeye gitmeden anında yapabilir, hesaplarınızı 7 gün 24 saat izleyebilirsiniz.

İnternet şubesi güvenliğinizi en üst seviyeye çıkarmak amacıyla giriş ve işlemlerinizde ekstra güvenlik sağlayan "Şeker Mobil Şifre", "Mobil İmza" veya "SMS Şifre" uygulamalarımızdan birinin kullanılması zorunlu hale getirilmiştir. Üstelik bu uygulamalarımızı ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Üstelik İnternet Bankacılığından vadeli mevduat açtırmak daha avantajlı! Vadeli mevduat açmak için tıklayınız

İnternet Şubesi aracılığı ile yapabileceğiniz işlemler :

 • Hesap bilgileri görüntüleme ve hesap hareketleri izleme
 • TL, Döviz Vadesiz Mevduat Hesabı açma/kapama
 • ArtanHesap açma
 • Kredi Kartı işlemleri
 • Bireysel Kredi Başvurusu
 • Yatırım işlemleri
 • Vadesiz Altın hesap işlemleri (Alış – Satış - Havale ve Düzenli Altın Birikim İşlemleri)
 • EFT/Havale İşlemleri
 • SWIFT* (USD-EUR Para transferi işlemleri)
 • Western Union
 • Dekont alma
 • Fatura, anlaşmalı kurum ve vergi ödemeleri
 • SGK ödemeleri
 • Trafik cezası ödemeleri
 • Hesaptan veya Kredi Kartından Avea, Turkcell ve Vodafone (TL) yükleme
 • Şans Oyunu Ödemeleri (Bilyoner.com, Nesine.com, Misli.com,Tuttur.com, TJK, Nimetabla.com, Birebin ve Oley.com)
 • Sözünüze Bonus Başvurusu
 • Kredi kartı ile fatura ödeme ve otomatik ödeme talimatı
 • Bağışlar
 • Kur ve oran bilgileri görüntüleme
 • Çek ve senet bilgileri görüntüleme
 • Şifre / Parola değiştirme
 • Güvenlik Ayarları
 • Trafik harç ödemeleri
 • Şeker Mobil Şube İşlemleri (Şeker Mobil Şube Açma / Kapama, Şeker Mobil Şube Yükleme)
 • Kredi Hesapları Görüntüleme ve Ödeme
 • Nakit avans/Taksitli Nakit Avans
 • Döviz İşlemleri
 • Kredi Kart Başvurusu
 • Sigorta Başvuru
 • BES Başvurusu
 • Risk Raporu Sorgulama

*Sadece Swift işleminden ücret alınmaktadır. Bilgi için tıklayınız

Başvuru ve Şifre Alma Süreçleri

Şekerbank İnternet Şubesi’ne nasıl başvurabilirim?

Şekerbank ATM ve Kredi kartınız var ise; internet şube giriş ekranında “İnternet Şube Başvurusu” butonunu tıklayarak açılan “Yeni İnternet Şubesi Müşterisi “ ekranından bilgilerinizi girip işlem yapabilirsiniz. Henüz müşterimiz değilseniz en yakın Şekerbank Şubesi'ne giderek hesap açtırmanız ve "Başvuru Formu"nu eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir.

Şekerbank İnternet Şubesi şifremi ne zaman oluşturabilirim?

Başvurunuzu takiben 444 48 98 Memur-Sen-Ailem Çağrı Merkezi’ni arayarak ya da kredi kartı / ATM kartı şifreniz ile “İnternet Şube Başvurusu” butonunu tıkladıktan sonra açılan “Yeni İnternet Şubesi Müşterisi” ekranlarına istenen bilgileri girerek İnternet Şubesi şifrenizi alabilirsiniz.

İnternet Şubesi şifrenizi oluşturabilmek için; başvurunuz esnasında tarafımıza iletmiş olduğunuz cep telefonunuzun yanınızda olması ve şubeniz tarafından size bildirilen müşteri numaranızı bilmeniz gerekmektedir.

Müşteri numaranız

Şekerbank'ta sizi tanımlayan numaradır. Başvurunuz sırasında size şubeniz tarafından bildirilen ve tüm hesaplarınızın bağlı olduğu müşteri numaranızı unutmanız halinde, şubeniz ile irtibata geçmeniz yeterli olacaktır.

Parolanız

Şekerbank İnternet Şubesi’ne ilk kez girecekseniz, ilgili yere küçük harfler ile "parola" kelimesini yazmanız gerekmektedir. İnternet Şubesi’ne giriş sağladıktan sonra parolanızı değiştirmeniz zorunlu olacaktır. 6 ile 8 hane arasında oluşturacağınız yeni parolanız rakam içerebilir fakat tamamen rakamlardan meydana gelemez.

Şifreniz

İnternet Şubeye girişte kullanacağınız ve sizin tarafınızdan oluşturulan 6 haneli şifredir. . İşlem güvenliğiniz açısından şifreniz, müşteri numaranız ve doğum tarihinizden farklı olmalı, aynı ve ardışık rakamlardan oluşmamalıdır. İnternet Şubesi şifreniz sadece sizin tarafınızdan bilineceği için, Şekerbank İnternet Şubesi’ne ilk girişinizde değiştirmeniz zorunlu kılınmayacaktır. Şifrenizi belirledikten sonra istediğiniz her zaman İnternet Şubesi ile bağlantı kurabilir, müşteri numaranız altındaki tüm hesaplarınız ile işlem yapabilirsiniz.

Şifremi/Parolamı unuttum

Şifre ve parolanızı üst üste yanlış girmeniz durumunda Şekerbank İnternet Şubesi girişiniz, güvenliğiniz amacı ile bloke edilmektedir. 444 48 98 Memur-Sen-Ailem Çağrı Merkezi’ni arayarak ya da kredi kart ve ATM kartınızı kullanarak blokenizi kaldırabilir, şifrenizi unuttuysanız tekrar belirleyebilir, parolanızı unuttuysanız ilk haline ("parola") dönüştürülmesini sağlayabilirsiniz.

Henüz Şekerbank İnternet Şube şifreniz yoksa ya da unuttuysanız kredi kartı veya ATM Kartınız ile şifrenizi hemen alarak size özel avantajlardan faydalanabilirsiniz!

     

“MEMUR-SEN Ailem” üyelerinin sigorta poliçe taleplerinin karşılanması:

MEMUR-SEN Ailem üyeleri, sigorta poliçesi satın alma isteklerini ACIBADEM Sigorta ve Bankamız Şubelerine iletebilecek, istekte bulundukları poliçeler bu kurumlar tarafından karşılanacaktır.