Basın Bültenleri

Kredi Kartında Şekerbank ve Garanti Bankası işbirliği
"Şeker Bonus"

Şekerbank, kredi kartları hizmetlerine Garanti Bankası işbirliği ile Bonus Card ayrıcalığı ekledi. Şeker Bonus adı ile kullanıma sunulan Şekerbank kredi kartları sayesinde, Şekerbank müşterileri Bonus Card’ın tüm ayrıcalıklarından yararlanmaya başlayacaklar. 55 yıllık tecrübesiyle Anadolu’da yaygın bir şube ağına sahip olan Şekerbank, Bonus Card ayrıcalıklarını Türkiye’nin farklı bölgelerindeki müşterilerine taşıyacak.

Şekerbank, Garanti Bankası ile yaptığı ortaklık sonucu, "Şeker Bonus Kart" ile taksitli ve ödül programlı kart alanında da hizmet vermeye başlıyor. Müşteri tabanının büyük kısmını Türkiye’nin dört bir yanındaki KOBİ'lerin, esnafın, çiftçinin, çalışanın, işçinin, memurun, küçük işletmelerin oluşturduğu Şekerbank, müşterilerinin Bonus'un sunduğu tüm ayrıcalıklardan yararlanmasını sağlayacak. Böylece Şekerbank, Türkiye sınırları dışında Avrupa'da da çıkartılan ilk Türk kredi kartı markası olan Bonus'un Anadolu’daki kullanımını daha da arttırıyor olacak.

Şeker Bonus Kart'a ilk kez başvuru yapanlardan ilk yıl kart ücreti alınmıyor, üstelik herkese 15 YTL bonus hediye ediliyor. Şeker Bonus Kart kullanıcıları, 150 bine yakın Bonus program ortağında, 350 bin Bonus POS'unda yapılacak alışverilerde yüzde 20’lere varan Bonus kazanma/harcama ve taksit yapma imkanına kavuşuyor. Ayrıca, Şeker Bonus Kart sahipleri yıl boyunca çeşitli Bonus kampanyalarından ve sürprizlerden faydalanabilecekler. Aylık düzenli gelire sahip olan tüm bireyler ve tüm ticari, KOBİ ve işletme bankacılığı müşterileri Şeker Bonus Kart sahibi olabiliyor. Mevcut ŞekerKart'ların Şeker Bonus Kart'a dönüştürülmesine de başlanıyor. Şeker Bonus Kart'a yeni başvurular ise tüm Şekerbank Şubeleri’nden yapılabiliyor.

ŞekerKart, Şeker Bonus'a dönüşüyor, Şekerbank'lılar Bonus Card'ın bedavası en bol dünyasına giriyor.

Türkiye'nin kredi kartı piyasasında son yıllarda yakaladığı dinamizm sürüyor. Bankacılık sektöründe yaşanan yoğun rekabette kurulacak stratejik işbirlikleri kredi kartı pazarından pay almada önem kazanıyor. Şekerbank da kredi kartı alanında yeni bir işbirliğine imza atarak, ŞekerKart'ı Şeker Bonus'a dönüştürüyor. ŞekerKart sahipleri, üye işyerlerinde zaman zaman taksit, taksit erteleme gibi kampanyalardan yararlanabiliyordu. Bu dönüşümle birlikte kart sahipleri, daha yaygın bir kullanım alanına ve geniş avantajlar dünyasına sahip oluyor. Şekerbank Anadolu Bankacılığı anlayışı ile Bonus markasının gücünü birleştirerek müşterilerine taksitli kart alanında da yenilikler sunmaya devam edecek.

Şekerbank Genel Müdürü Meriç Uluşahin Bankanın, Bireysel Bankacılık Hizmetlerini yeni ürünlerle sürekli geliştirdiğini, kredi kartının da müşteri portföyünü büyütmede etkili olduğunu belirterek; "Şekerbank olarak istikrarlı ve yaygın büyümemizi kredi kartı alanında da sürdürüyoruz. Şeker Bonus Kart ile kredi karı pazarında önemli bir paya sahip olmayı planlıyoruz. Ticari ve kurumsal bankacılık alanındaki geniş müşteri tabanımıza Şeker Bonus Kart ile bireysel bankacılık hizmetlerinde de yeni fırsatlar yaratıyoruz ve yıl sonuna kadar 350 bin kullanıcıya ulaşmayı hedefliyoruz. Daha önce müşterilerimize sunduğumuz ŞekerKart'ı Bonus'un yaygın üye işyeri ve fırsatlar dünyasıyla buluşturarak markamızın değerini daha da yükselteceğimize inanıyoruz." dedi.

Garanti Ödeme Sistemleri Genel Müdürü Mehmet Sezgin "Türkiye’de ilk kez 2002 yılında DenizBank ile başlattığımız kredi kartı lisans anlaşmaları sonrasında Bonus Card bugün 10 milyona yaklaşan sayısı ile sadece Türkiye’de değil Romanya’nın dahil olduğu 5 banka tarafından çıkartılan ilk ve tek kart programı haline geldi. Bonus Card lisans anlaşmalarını yaparken bizim için en önemli kriter anlaştığımız banka ile karşılıklı sinerji yakalayarak ortak verime ulaşabilmek. DenizBank ve TEB’den sonra Şekerbank ile de başarılı bir iş birliği gerçekleştireceğimize inanıyor, bu iş birliğinin Bonus Card markası altında tüketici ve iş yerlerine daha da değer katacağına inanıyoruz" dedi.

Şekerbank Hakkında

1953 yılında kurulan Şekerbank; Kurumsal ve Ticari Bankacılık, Bireysel Bankacılık ve Küçük İşletmeler Bankacılığı alanlarında hizmet vermektedir. 1997 yılında hisseleri halka arz edilerek İMKB’de işlem görmeye başlayan Şekerbank'ın, 2007 Mart'ında sonuçlanan TuranAlem Securities JSC ile ortaklığı sonucu hisse yapısı; Şekerbank T.A.Ş. Personeli Munzam Sosyal Güvenlik ve Yard. Sandığı Vakfı % 33.98, TuranAlem Securities JSC % 33.98, Pankobirlik ve Pancar Ekic. Kooperatifleri % 1.29 (13 adet) ve Halka Arz % 30.75 olarak şekillenmiştir. Şekerbank'ın Türkiye çapında 250 şubesi, 10 bölge müdürlüğü (3 İstanbul, 7 Anadolu) ve 1 yurtdışı temsilciliği bulunmaktadır.

Şekerbank, bankaya ait 252 ATM’nin yanı sıra ortak nokta paylaşım programı ile 4.467 ATM üzerinden müşterilerine hizmet sunmaktadır. Şekerbank internet bankacılığı hizmetleri Türkiye'nin en kolay kullanımlı ve güvenli ilk 3 internet sitesinden biri kabul edilen www.sekerbank.com.tr üzerinden, telefon bankacılığı hizmetleri ise 444 78 78 üzerinden yürütülmektedir. Şekerbank iştirakleri arasında Şeker Yatırım, Şeker Factoring, Şeker Leasing, Şeker Bilişim, Şekerbank Kıbrıs Ltd. ve Tarpam A.Ş. yer almaktadır.