Basın Bültenleri

Alışverişte nakde sıkışan tüketicilere Şekerbank’tan anında “POSPara” imkanı

Şekerbank başlattığı POSPara uygulamasıyla bireysel müşterilerinin alışverişlerindeki nakit ihtiyaçlarını anında karşılayacak. POSPara sayesinde tüketiciler,Şekerbank ATM kartları ile anlaşmalı mağaza ya da marketlerden yapacakları alışveriş sırasında nakit ihtiyaçlarını, anında, kasadan, hem de hiç bir ek ücret ödemeden hızlıca karşılayabilecekler.

Günlük 500 TL nakit çekme imkanı…

Şekerbank’ın POSPara uygulaması sayesinde tüketiciler, nakit ihtiyaçlarını, ATM’lere gitmeden doğrudan POSPara sistemi üzerinden karşılayabilecekler. Tüketiciler, Şekerbank ATM kartı ile en az 10 TL’den başlayan alışverişlerde, 10 TL ve katları olmak üzere tek seferde 100 TL’ye, aynı gün içinde de 500 TL’ye kadar olan nakit ihtiyaçlarını kasadan temin edebilecekler.

Sadece şifre yeterli olacak…

Uygulama kapsamında, Şekerbank ATM kartı ile ödeme yapan tüketicilerin, nakit ihtiyaçlarını POSPara ile karşılayacaklarını söylemeleri yeterli olacak. Daha sonra POS ekranında çıkan alışveriş ve nakdin toplam tutarını teyit etmek için tüketicinin POSPara şifresini yazması istenecek. Tüketici POSPara miktarını Şekerbank ATM kartının slip’inde görebilecek. Banka hesabında yeterli nakit para olmaması durumunda ise ihtiyaç duyulan POSPara miktarı, varsa tüketici hesabının bağlı Kredili Mevduat hesabından da çekilebilecek.

Özciğer: “Anlık nakit ihtiyacına pratik çözüm”

POSPara ile tüketicilerin anlık nakit ihtiyaçlarını hızlı ve pratik bir şekilde karşılayacakları bir hizmet sunduklarını belirten Şekerbank Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Özciğer, “Artık tüketiciler kasada ödeme sırasında ortaya çıkabilecek nakit ihtiyaçlarını anında karşılayabilecekler. Tüketici, kasa görevlisine POSPara kullanmak istediğini söyleyerek alışverişini kesintisiz bir şekilde sürdürecek” dedi. Abdurrahman Özciğer, bugüne kadar olduğu gibi POSPara uygulamasında da müşterilerinin ihtiyaç duydukları ürün ve hizmetlerle onların yanında olacaklarını söyledi.

Şekerbank’ın POS Para hizmeti ilk olarak anlaşmalı mağazalar olan CarrefourSA, CarrefourSA Express, Kiler, Real, D&R ve DiaSA’da uygulanmaya başlanacak. Uygulamadan, Şekerbank ATM kart sahipleri ücretsiz olarak yararlanabilecek.