Basın Bültenleri

Şekerbank Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Özciğer, "Amacımız, para yatırma ve para çekme dışındaki bütün bankacılık işlemlerinin, Bankamız mobil kanallarından yapılmasını sağlamaktır" dedi.

Şekerbank'ta "Mobil Şube" işlemleri ücretsiz...

Şekerbank, bankacılık işlemlerinde şubeye gitmeksizin, cep telefonu üzerinden 7 gün/24 saat kesintisiz hizmet veren “Mobil Şube” uygulamasına başladı. Şeker Mobil Şube kullanıcıları, internet bankacılığında yapabildikleri işlemleri, şimdi yer ve zaman sınırı olmadan cep telefonları üzerinden hızlı ve ücretsiz olarak gerçekleştirebilecekler.

Şekerbank Mobil Şube uygulaması ile kullanıcılar, Bankacılık İşlemleri menüsünde bulunan Hesaplarım, Döviz, Yatırım, Vadeli Hesap İşlemleri ile Para Transferleri ve Kredi Kartı başlığı altındaki tüm işlemler gerçekleştirilebilecekler. Yatırım İşlemleri menüsünde yer alan; Repo, Yatırım Fonları, Hisse Senedi ve HB/DT/EB menülerinde ise sadece izleme ekranları kullanabilecek. Banka, kampanya ve duyurularını da müşterilerine Şeker Mobil Şubesi üzerinden iletecek.

Yüksek güvenlikli java teknolojisi kullanıldı.

Şekerbank Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Özciğer, "Amacımız, para yatırma ve para çekme dışındaki bütün bankacılık işlemlerinin, Bankamız mobil kanallarından yapılmasını sağlamaktır." dedi. 3G teknolojisinin gelişmesiyle birlikte, mobil iletişimin, bankacılıkta kullanılacak en büyük kanallardan birisi olacağını belirten Abdurrahman Özciğer, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

"Günümüzde birçok banka, mobil bankacılık hizmetini, WAP teknolojisi altyapısı ile vermektedir. Bankamız ise Şeker Mobil Şube altyapısında Java teknolojisini kullanmıştır. Bugün ülkemizde java teknolojisiyle mobil şube bankacılığı hizmeti veren 2-3 bankadan biriyiz. Java teknolojisi, hızlı veri transferi, yüksek güvenlik seviyesi, daha fazla kullanıcı deneyimi ve ileri seviyelere daha rahat adaptasyon sağlayan bir dizi üstünlükler sunmaktadır. Şeker Mobil Şube, java teknolojisinin yanında; iPhone, iPod Touch ve iPad gibi Apple ürünlerini de desteklemektedir. Bütün bu üstünlükleri Şekerbank müşterilerine sunmaktan son derece mutluluk duyuyoruz."