Basın Bültenleri

Şekerbank'tan çiftçilere özel avantajlar: "Hasat Kart"

Şekerbank, Anadolu bankacılığı anlayışı doğrultusunda tarım sektörünün gelişimini desteklemeyi sürdürüyor. Şekerbank, özel ürünü "Hasat Kart" ile çiftçilerin bireysel ve ticari ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olmak amacıyla en hesaplı krediyi üretti. Hasat Kart, esnek ödeme vadeleri ve düşük faiz oranları sunarak çiftçilerin hayatlarını kolaylaştırıyor. Şekerbank ayrıca mart ayı boyunca farklı bölgelerdeki ilçeleri, köyleri ve beldeleri gezip, çiftçilerle bulaşarak Hasat Kart ve avantajları hakkında bilgilendirme yapıyor.

Kuruluşundan bu yana uzman kimliği ile tarım sektörünün yanında olan Şekerbank, Hasat Kart ile çiftçilere özel fırsatlar yaratıyor. Hasat Kart sahipleri, tarımsal faaliyetlerine yönelik ihtiyaçlarının yanı sıra tüm günlük harcamalarını da nakit sıkıntısı yaşamadan karşılayabiliyor. Şekerbank'tan Hasat Kart alanlar, yıl boyunca istedikleri her yerde alışveriş yapıp, ATM'lerden para çekebiliyor.

Şekerbank, çiftçilere, kendi hasat zamanlarına uygun esnek vade seçenekleri ve düşük faiz ile ödeme yapma imkanı veriyor. Kart sahipleri nisan, eylül ve aralık olarak belirlenen ekstre dönemlerinden birini seçerek, istediği zaman ödeme ve kullanım yapabiliyor.

Hasat Kart, ayrı ayrı kullanılabilen iki farklı limiti ile çiftçilerin harcamalarını takip etmelerini kolaylaştırıyor. Hasat Kart sahipleri, "Serbest Limit"i; tüm POS'lar ve Ortak Nokta ATM'lerinde, tüm günlük harcamalarını yaparak kullanabiliyor. Şekerbank'ın anlaşmalı olduğu tedarikçilerde geçerli olan "Tedarikçi Limiti" ise çiftçilere; mal, gübre, mazot, zirai ilaç, tohum gibi ticari ihtiyaçlarını uygun fiyatlar ve ödeme koşullarıyla alma imkanı veriyor.

Hasat Kart yollarda...

Türkiye çapındaki şubeleri aracılığıyla müşterileriyle sıcak ve duygusal bir iletişim geleneğine sahip olan Şekerbank, şimdi de köyleri gezerek, Hasat Kart'ı çiftçilerin ayağına götürüyor. Banka, müşterileriyle samimiyete, sadakate ve güvene dayalı ilişkisini çiftçilerle yürüttüğü birebir iletişim ile pekiştiriyor. Şekerbank, Marmara, Akdeniz ve Ege'de mart ayı boyunca devam edecek tanıtım etkinliği kapsamında 35 bin çiftçiye ulaşmayı hedefliyor. Şekerbank uzman ekipleri, bulundukları bölgede birçok köyü gezerek, düzenlenen sohbet toplantılarında Hasat Kart'ı ve avantajlarını tanıtıp köylülerin sorularını yanıtlıyor.

Tüm Türkiye'de geçerli olan Hasat Kart'a sahip olmak isteyenlerin;

 • Çiftçi Kayıt Sistem (ÇKS) veya Çiftçilik Belgesi,
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • İkametgah senedi (ÇKS'de ise istenmiyor),
 • İmza beyanı,
 • 2 kefil (Nüfus cüzdanı fotokopisi, gelir belgesi, imza beyanı)
 • Teminat Senedi ile Şekerbank şubelerine başvurarak;
 • Ticari Kartlı Sistemler Başvuru formunu doldurması,
 • Kurumsal Bankacılık Hizmet Sözleşmesi ile Genel Kredi Sözleşmesi'ni imzalaması yeterli.

Hasat Kart'la daha bereketli hasatlar:

Hasat Kart sahipleri;

 • Yıl boyunca istediği her mağazadan, tüm banka POS'larından alışveriş yapabilir.
 • Şekerbank ve Ortak Nokta ATM'lerinden komisyon ödemeden nakit çekebilir.
 • Kart borcunu, kendi hasat dönemine uygun üç ekstre döneminden (nisan, eylül ve aralık) birini seçerek, yılda bir kez ödeyebilir.
 • Vade gününü beklemek zorunda kalmadan erken ödeme yapabilir, böylelikle faiz yükünü hafifletebilir.
 • Şekerbank'ın anlaşmalı olduğu tedarikçilerden çok daha uygun faiz oranları ile gübre, ilaç, mazot vs. alabilir.

Şekerbank Hakkında

1953 yılında kurulan Şekerbank; Kurumsal ve Ticari Bankacılık, Bireysel Bankacılık ve Küçük İşletmeler Bankacılığı alanlarında hizmet vermektedir. 1997 yılında hisseleri halka arz edilerek İMKB'de işlem görmeye başlayan Şekerbank'ın, 2007 Mart'ında sonuçlanan TuranAlem Securities JSC ile ortaklığı sonucu hisse yapısı; Şekerbank T.A.Ş. Personeli Munzam Sosyal Güvenlik ve Yard. Sandığı Vakfı % 33.98, TuranAlem Securities JSC % 33.98, Pankobirlik ve Pancar Ekic. Kooperatifleri % 1.29 (13 adet) ve Halka Arz % 30.75 olarak şekillenmiştir. Şekerbank'ın Türkiye çapında 242 şubesi, 10 bölge müdürlüğü (3 İstanbul, 7 Anadolu) ve 1 yurtdışı temsilciliği bulunmaktadır.

Şekerbank, bankaya ait 248 ATM'nin yanı sıra ortak nokta paylaşım programı ile 4.467 ATM üzerinden müşterilerine hizmet sunmaktadır. Şekerbank internet bankacılığı hizmetleri Türkiye'nin en kolay kullanımlı ve güvenli ilk 3 internet sitesinden biri kabul edilen www.sekerbank.com.tr üzerinden, telefon bankacılığı hizmetleri ise 444 78 78 üzerinden yürütülmektedir. Şekerbank iştirakleri arasında Seker Yatırım, Şeker Factoring, Şeker Leasing, Şeker Bilişim, Şekerbank Kıbrıs Ltd. ve Tarpam A.Ş. yer almaktadır.