Basın Bültenleri

Western Union® para transferi hizmeti Şekerbank’ta

Şekerbank ve uluslararası para transferinde dünya lideri Western Union, işbirliği anlaşması imzaladı. İşbirliği kapsamında Türkiye geneline yayılan 266 Şekerbank şubesinden Western Union aracılığıyla 200’den fazla ülke ve bölgede 445 bini aşkın hizmet noktasında işlem yapılabilecek. Western Union para transferi işlemi banka hesabı gerektirmeden hızlıca yapılabiliyor.

Uluslararası para transferi şimdi Şekerbank’ta hızlı ve kolay...

Şekerbank’ın Anadolu Bankacılığı misyonu gereği, %62’si Anadolu’da bulunan şubeleri aracılığı ile özellikle bankacılık hizmetlerinden yeterince yararlanamayan bölgelerde de uluslararası para transferi hizmetini sunduğunu belirten Şekerbank Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Özciğer, “Birçok alanda olduğu gibi, Western Union ile de müşterilerimizin hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla işbirliğine gittik. Bu işbirliği sayesinde, Bankamızın müşterisi olsun ya da olmasın, isteyen herkes Şekerbank şubeleri üzerinden para transferlerini dünyanın birçok noktasına hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilecek” dedi.

Türkiye’de 6100 den fazla Western Union acenta hizmet noktası bulunuyor

Western Union Türkiye Ülke Direktörü Nogay Kanpolat da, Şekerbank işbirliğinden duyduğu memnuniyeti belirtti. Kanpolat, konuyla ilgili olarak: “Türkiye’de PTT ve bankalar aracılığıyla 6100’ün üzerinde acente noktasında hizmet veriyoruz. Şekerbank ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği sayesinde Anadolu’daki hizmet ağımızı daha da genişleterek müşterilerimize daha çok seçenek ve daha güçlü bir servis ağı sunduğumuz için memnunuz” dedi.